„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Publikuota: 2016 m. lapkričio 14 d. pirmadienis

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų.

Projektas buvo nominuotas metiniame ENAS (European Network of Academic Sports Services) forume. „VU vasaros iššūkis“ atkreipė dėmesį į akademinių institucijų daugiasluoksniškumą ir pasiūlė formulę, kaip pasitelkiant konkurencijos principą siekti bendro tikslo – sveiko ir fiziškai aktyvaus bendruomenės narių gyvenimo būdo.

Vasarą vykusiame žaidime VU padaliniai tapo komandomis, kurių kiekviena pasižymėjo savitu charakteriu ir „veidu“. Jos kaupė bendroje viso universiteto lentelėje grafiškai atvaizduojamus fizinio aktyvumo taškus. Kiekvienas dalyvis galėjo atskirai pamatyti ir savo rezultatus savo padalinio lentelėje, palyginti juos su kitų komandos narių. Nario fizinio aktyvumo įrašai buvo matomi ir trečioje lentelėje, kur asmeniniai vieno žmogaus įrašai buvo pateikiami kitų dienų įrašų kontekste. Šie trys spalvingi grafikai skatino pasitempti tiek prieš kitas komandas, tiek prieš kitus savo komandos narius (net jei projekte užsiregistruota pseudonimu), tiek prieš save, nesustojant ir siekiant užsibrėžto tikslo, pavyzdžiui, fiziškai aktyviai praleisti bent 30 min. per dieną pagal sveikatos specialistų rekomendacijas.

Projekte apie 1,6 proc. bendruomenės narių užfiksavo 13 020 fiziškai aktyviai praleistas minutes, kurios vidutiniškai sudaro 37 min. per dieną ir atitinka sveikatos specialistų rekomendacijas minimaliam žmogaus dienos krūviui. Apie 4,5 proc. VU bendruomenės narių bent po kartą įsijungė projekto statistikos langą. Spalį VU vyko trys priziniai edukaciniai susitikimai VU bibliotekoje (I vieta), Kauno humanitariniame fakultete (II vieta) ir Matematikos ir informatikos fakultete (III vieta).

ENAS forume VU Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. Ramunė Žilinskienė pakvietė Europos universitetus prisijungti prie šio iššūkio kitais metais. Projektu jau susidomėjo keletas universitetų. Tikimės, kad pasiūlymas per 120 universitetų vienijančiai organizacijai sutelkti aukštąsias mokyklas „ENAS vasaros iššūkiui“ neliks be atgarsio.

„VU vasaros iššūkio“ idėjos autoriai: doc. Ramunė Žilinskienė, Julija Tuleikytė, Justina Maslovskaitė, Ieva Vasionytė, Živilė Juodėnė, dr. Donatas Noreika, Eivydas Kulieša, Mindaugas Girdvainis, Artur Maksimovič (Sveikatos ir sporto centras, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras, Informacinių technologijų taikymo centras).

Forume doc. R. Žilinskienė antrą kartą dvejiems metams buvo išrinkta ENAS vykdomojo komiteto nare.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »