„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Publikuota: 2016 m. lapkričio 14 d. pirmadienis

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų.

Projektas buvo nominuotas metiniame ENAS (European Network of Academic Sports Services) forume. „VU vasaros iššūkis“ atkreipė dėmesį į akademinių institucijų daugiasluoksniškumą ir pasiūlė formulę, kaip pasitelkiant konkurencijos principą siekti bendro tikslo – sveiko ir fiziškai aktyvaus bendruomenės narių gyvenimo būdo.

Vasarą vykusiame žaidime VU padaliniai tapo komandomis, kurių kiekviena pasižymėjo savitu charakteriu ir „veidu“. Jos kaupė bendroje viso universiteto lentelėje grafiškai atvaizduojamus fizinio aktyvumo taškus. Kiekvienas dalyvis galėjo atskirai pamatyti ir savo rezultatus savo padalinio lentelėje, palyginti juos su kitų komandos narių. Nario fizinio aktyvumo įrašai buvo matomi ir trečioje lentelėje, kur asmeniniai vieno žmogaus įrašai buvo pateikiami kitų dienų įrašų kontekste. Šie trys spalvingi grafikai skatino pasitempti tiek prieš kitas komandas, tiek prieš kitus savo komandos narius (net jei projekte užsiregistruota pseudonimu), tiek prieš save, nesustojant ir siekiant užsibrėžto tikslo, pavyzdžiui, fiziškai aktyviai praleisti bent 30 min. per dieną pagal sveikatos specialistų rekomendacijas.

Projekte apie 1,6 proc. bendruomenės narių užfiksavo 13 020 fiziškai aktyviai praleistas minutes, kurios vidutiniškai sudaro 37 min. per dieną ir atitinka sveikatos specialistų rekomendacijas minimaliam žmogaus dienos krūviui. Apie 4,5 proc. VU bendruomenės narių bent po kartą įsijungė projekto statistikos langą. Spalį VU vyko trys priziniai edukaciniai susitikimai VU bibliotekoje (I vieta), Kauno humanitariniame fakultete (II vieta) ir Matematikos ir informatikos fakultete (III vieta).

ENAS forume VU Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. Ramunė Žilinskienė pakvietė Europos universitetus prisijungti prie šio iššūkio kitais metais. Projektu jau susidomėjo keletas universitetų. Tikimės, kad pasiūlymas per 120 universitetų vienijančiai organizacijai sutelkti aukštąsias mokyklas „ENAS vasaros iššūkiui“ neliks be atgarsio.

„VU vasaros iššūkio“ idėjos autoriai: doc. Ramunė Žilinskienė, Julija Tuleikytė, Justina Maslovskaitė, Ieva Vasionytė, Živilė Juodėnė, dr. Donatas Noreika, Eivydas Kulieša, Mindaugas Girdvainis, Artur Maksimovič (Sveikatos ir sporto centras, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras, Informacinių technologijų taikymo centras).

Forume doc. R. Žilinskienė antrą kartą dvejiems metams buvo išrinkta ENAS vykdomojo komiteto nare.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »