VU vykdomas technologinio verslumo projektas padės įkurti naujas įmones

Publikuota: 2014 m. vasario 14 d. penktadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su 7 universitetais, 7 mokslo ir technologijų parkais ir kitomis mokslo ir studijų institucijomis pradeda naują technologinio verslumo projektą „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS), kurį finansuoja Europos regioninės plėtros ir Europos socialinis fondas. Tikimasi, kad projektas padės įkurti daugiau kaip 50 naujų technologinių įmonių Lietuvoje.

„Tai išskirtinis naujo technologinio verslo projektas, kuris pradedamas įgyvendinti drauge su 16 Lietuvos partnerių. Projektas jungia didžiausius Lietuvos universitetus, mokslo ir technologijų parkus ir kitas mokslo ir studijų institucijas. Projekto metu bus sudarytos bendros partnerių komandos, kurios padės jaunimui generuoti pažangias idėjas ir skatins imtis verslo. Jungiant partnerius iš visos Lietuvos, bus sukurtas bendradarbiavimo ir dalijimosi patirtimi tinklas. Projektui skiriama 9,6 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Planuojama, kad per dvejus metus Lietuvoje bus įkurta daugiau nei 50 inovatyvių įmonių. Tai padidins aukštos pridėtinės vertės verslo lyginamąją dalį, paskatins inovacijų proveržį“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Projekto organizatoriai sudarys galimybes studentams, doktorantams, jauniesiems mokslininkams ir tyrėjams siūlyti verslo idėjas ir steigti naujas aukštos pridėtinės vertės technologines įmones, kurių pagrindinis tikslas yra kurti bei gaminti technologinius sprendimus, skirtus naudoti visų pirma gamybos ir paslaugų teikimo procesuose. Naujo verslo kūrėjai galės pasinaudoti konsultacijomis, padėsiančiomis geriau pažinti verslo pasaulį – tai verslo pradžios, rinkodaros, administravimo, idėjų gryninimo, verslo plėtojimo paskaitos.

„Universitetai ugdo daug gabaus jaunimo, kurį reikia nukreipti tinkama linkme, padėti jiems įgyvendinti idėjas, padrąsinti, kad baigę mokslus galėtų turėti savo verslą, tuomet nereikės emigruoti į užsienį ar pildyti bedarbių gretų. Valstybė turi sudaryti geresnes sąlygas realizuoti idėjas. Projekte svarbus vaidmuo tenka mokslo ir technologijų parkams, kurie teiks pradedančiajam verslui inkubavimo paslaugas“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas.

Šiame projekte dalyvaujantis Vilniaus universitetas susijungė į konsorciumą su VšĮ „Saulėtekio slėnis“ ir Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla. Šis konsorciumas suformuos kompetentingą verslo konsultantų komandą, kuri padės VU ir TVM studentams, doktorantams, jauniesiems mokslininkams ir tyrėjams kuriant naujas verslo įmones. Tikimasi, kad konsorciumo dėka įsikurs šešios naujos įmonės.

„Per keturis mėnesius (iki gegužės pabaigos) projekto komanda atrinks 24 idėjas, jas įgyvendinant bus steigiamos 6 technologinės įmonės, su kuriomis dirbs projekto specialistai. Tikimės, kad ši iniciatyva paskatins VU ir VU TVM studentus, doktorantus, jaunuosius mokslininkus ir tyrėjus dar aktyviau komercinti savo idėjas, sukurtas universitete, ir įgyvendinti jas nuosavame versle, – teigia VU Intelektinės nuosavybės valdymo ir komercinimo skyriaus vadovė Monika Kavaliauskė.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »