VU vykdys išsilavinimo ir kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Vilniaus universitetui suteikta teisė vykdyti ketinančiųjų studijuoti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą.

Tokią teisę Lietuvoje turi tik du universitetai – Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Teisė pripažinti užsienio kvalifikacijas leis Vilniaus universitetui pagreitinti sprendimų priėmimą dėl užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo; sukurti paprastesnę ir užsienio piliečiams patogesnę stojimo į universitetą sistemą; siekti didesnio sprendimų lankstumo; sukurti nuoseklią užsienio piliečių stojimo ir priėmimo sistemą, užtikrinant sprendimų priėmimą laiku ir teisėtumą; diegti ir tobulinti neformaliojo išsilavinimo pripažinimą ir mokymosi visą gyvenimą sistemą universitete, jį siejant su užsienio kvalifikacijų pripažinimu; tobulinti stojimo reikalavimų aprašus remiantis kvalifikacijų vertinimo patirtimi; kelti akademinio personalo žinias apie teisinius pripažinimo aspektus, jų svarbą globaliame kontekste ir universiteto atsakomybę priimant sprendimus dėl kvalifikacijų pripažinimo.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo paslauga bus teikiama nemokamai, kaip stojimo į VU dalis.

Kvalifikacijų pripažinimo veiklos kokybės sistema remsis išoriniu ir vidiniu kokybės užtikrinimu. Universitetas visokeriopai bendradarbiaus su SKVC vykdant užsienio kvalifikacijų pripažinimo stebėseną ir atsižvelgs į gautas pastabas ir rekomendacijas.

Užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo veikla bus vykdoma pagal Vilniaus universiteto Senato patvirtintą tvarką ir kitus universiteto vidaus dokumentus, kurių nuostatos bus derinamos su Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisiniais aktais. Svarbiausias vaidmuo užtikrinant pripažinimo sprendimų kokybę teks ekspertų darbo grupei, kurią sudarys įgaliotas universiteto teisininkas, vertinimo specialistai ir atitinkamoms studijų kryptims atstovaujantys studijų programų pirmininkai.

„Tikimasi, kad šių darbo grupių veikla sudarys sąlygas gilesniam užsienio kvalifikacijų pripažinimo problemų suvokimui universitete ir pripažinimo metodiką leis vis daugiau orientuoti į studijų rezultatus, juos derinant su priėmimo į studijų programas reikalavimais, be to, ilgainiui skatins stojimo reikalavimus perteikti per studijų rezultatus. Tai turėtų būti paskata universitetui ar bent jau atskiriems fakultetams diegti lankstesnę užsienio studentų priėmimo politiką ir siūlyti išlyginamuosius ar parengiamuosius dalykus“, – teigia VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėja Raimonda Markevičienė.

Šiuo metu VU siūlo daugiau nei 70 bakalauro ir 110 magistrantūros pakopų programų. 26 mokslo kryptys siūlomos norintiems siekti daktaro laipsnio. Pirmosios magistrantūros programos anglų kalba VU atsirado 2005 m. Šių programų skaičius kasmet auga. 2014–2015 m. m. VU siūlo 17 programų užsienio kalbomis: 2 vientisųjų studijų, 2 bakalauro  ir 13 magistrantūros pakopos. Trečiosios pakopos studijos yra atviros užsienio studentams visose 26 mokslo kryptyse.

2014 m. į nuolatinių studijų programas VU buvo priimtas 181 studentas iš užsienio, iš jų 164 asmenys išsilavinimą įgiję užsienyje ir turintys užsienio valstybių kvalifikacijas. 2014 m. spalio 1 d. duomenimis, pagal VU nuolatinių studijų programas studijavo 343 užsienio piliečiai. Vokietija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Azerbaidžanas, Gruzija ir Lenkija sudaro pirmąją šalių grupę, kurių piliečių skaičius viršija 10 asmenų. Antrąją grupę sudaro šalys, kurių atstovų skaičius svyruoja tarp 6–10 asmenų. Tai Libanas, Nigerija, Kinija, Kazachstanas, Izraelis, Italija, Turkija, Norvegija ir JAV.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarp 28 geriausių Lietuvos studentų – ir LEU atstovė

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės Lietuvos Respublikos prezidentų stipendijos. skaityti »

Kaip informatikos studijas pakeitė asmeninių kompiuterių ir interneto atsiradimas?

Kaip informatikos studijas pakeitė pastaraisiais dešimtmečiais žaibiškai besivystančios informacinės technologijos (IT), rinkos poreikiai, kokių programavimo kalbų mokomi dabartiniai studentai, kokios IT studijos bus ateityje? skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui suteiktas Vroclavo universiteto garbės daktaro vardas

Birželio 29 d. Vroclavo universitete (Lenkija) vyko iškilmės, kurių metu Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui, Lietuvos kultūros, meno filosofui akademikui prof. habil. dr. Algirdui Gaižučiui įteiktos šio universiteto garbės daktaro regalijos skaityti »

Kuriama lietuvių kalbos testavimo sistema užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi šiuo metu egzistuojančius lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo būdus, inicijavo vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą. skaityti »

Lietuva pirmąkart dalyvavo suaugusiųjų gebėjimų tyrime

Lietuva pirmą kartą dalyvavo Tarptautiniame suaugusiųjų gebėjimų tyrime (PIAAC), kuriame įvertintas suaugusiųjų raštingumas, gebėjimas skaičiuoti bei problemų sprendimas informacinių technologijų pagalba 33-ose šalyse. skaityti »

LNB parengė virtualią paroda „Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetui – 70“

2015 m. Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) minint 80-metį, šios mokslo ir švietimo įstaigos Lituanistikos fakultetas šventė 70-ąjį jubiliejų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą. skaityti »

Papildomas informatikos mokymasis – sėkmingos karjeros pagrindas

Apklausos rodo, kad iš 66 proc. moksleivių, lankančių papildomo ugdymo užsiėmimus, tik 6,2 proc. renkasi mokytis informacinių technologijų (IT), kai, tuo tarpu, sportuoja daugiau nei pusė iš jų. skaityti »

TVM taps visateise VU dalimi: stojantieji galės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas

Vilniaus universitetas (VU) integruoja Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) vidinio organizacinio padalinio (lot. sui generis) pagrindu. skaityti »

Mokslo metų statistika: beveik kas trečias pažymys – dešimtukas

Lietuvos moksleiviams per praėjusius metus parašyta beveik 2 mln. neigiamų pažymių ir tai – 19 procentinių punktų mažiau nei dešimtukų. skaityti »

Ūkio ministerija kviečia studentus dalyvauti magistro darbų konkurse

Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. skaityti »