VU vykdys išsilavinimo ir kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Vilniaus universitetui suteikta teisė vykdyti ketinančiųjų studijuoti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą.

Tokią teisę Lietuvoje turi tik du universitetai – Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Teisė pripažinti užsienio kvalifikacijas leis Vilniaus universitetui pagreitinti sprendimų priėmimą dėl užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo; sukurti paprastesnę ir užsienio piliečiams patogesnę stojimo į universitetą sistemą; siekti didesnio sprendimų lankstumo; sukurti nuoseklią užsienio piliečių stojimo ir priėmimo sistemą, užtikrinant sprendimų priėmimą laiku ir teisėtumą; diegti ir tobulinti neformaliojo išsilavinimo pripažinimą ir mokymosi visą gyvenimą sistemą universitete, jį siejant su užsienio kvalifikacijų pripažinimu; tobulinti stojimo reikalavimų aprašus remiantis kvalifikacijų vertinimo patirtimi; kelti akademinio personalo žinias apie teisinius pripažinimo aspektus, jų svarbą globaliame kontekste ir universiteto atsakomybę priimant sprendimus dėl kvalifikacijų pripažinimo.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo paslauga bus teikiama nemokamai, kaip stojimo į VU dalis.

Kvalifikacijų pripažinimo veiklos kokybės sistema remsis išoriniu ir vidiniu kokybės užtikrinimu. Universitetas visokeriopai bendradarbiaus su SKVC vykdant užsienio kvalifikacijų pripažinimo stebėseną ir atsižvelgs į gautas pastabas ir rekomendacijas.

Užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo veikla bus vykdoma pagal Vilniaus universiteto Senato patvirtintą tvarką ir kitus universiteto vidaus dokumentus, kurių nuostatos bus derinamos su Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisiniais aktais. Svarbiausias vaidmuo užtikrinant pripažinimo sprendimų kokybę teks ekspertų darbo grupei, kurią sudarys įgaliotas universiteto teisininkas, vertinimo specialistai ir atitinkamoms studijų kryptims atstovaujantys studijų programų pirmininkai.

„Tikimasi, kad šių darbo grupių veikla sudarys sąlygas gilesniam užsienio kvalifikacijų pripažinimo problemų suvokimui universitete ir pripažinimo metodiką leis vis daugiau orientuoti į studijų rezultatus, juos derinant su priėmimo į studijų programas reikalavimais, be to, ilgainiui skatins stojimo reikalavimus perteikti per studijų rezultatus. Tai turėtų būti paskata universitetui ar bent jau atskiriems fakultetams diegti lankstesnę užsienio studentų priėmimo politiką ir siūlyti išlyginamuosius ar parengiamuosius dalykus“, – teigia VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėja Raimonda Markevičienė.

Šiuo metu VU siūlo daugiau nei 70 bakalauro ir 110 magistrantūros pakopų programų. 26 mokslo kryptys siūlomos norintiems siekti daktaro laipsnio. Pirmosios magistrantūros programos anglų kalba VU atsirado 2005 m. Šių programų skaičius kasmet auga. 2014–2015 m. m. VU siūlo 17 programų užsienio kalbomis: 2 vientisųjų studijų, 2 bakalauro  ir 13 magistrantūros pakopos. Trečiosios pakopos studijos yra atviros užsienio studentams visose 26 mokslo kryptyse.

2014 m. į nuolatinių studijų programas VU buvo priimtas 181 studentas iš užsienio, iš jų 164 asmenys išsilavinimą įgiję užsienyje ir turintys užsienio valstybių kvalifikacijas. 2014 m. spalio 1 d. duomenimis, pagal VU nuolatinių studijų programas studijavo 343 užsienio piliečiai. Vokietija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Azerbaidžanas, Gruzija ir Lenkija sudaro pirmąją šalių grupę, kurių piliečių skaičius viršija 10 asmenų. Antrąją grupę sudaro šalys, kurių atstovų skaičius svyruoja tarp 6–10 asmenų. Tai Libanas, Nigerija, Kinija, Kazachstanas, Izraelis, Italija, Turkija, Norvegija ir JAV.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė

Sukurta elektroninio mokymosi informacinė sistema. Jos pagrindu teikiama interaktyvi elektroninio mokymosi paslauga. skaityti »

Klaipėdos universitetas užmegs naujus ryšius su Kroatija

2016 m. birželio 9 dieną Klaipėdos universitete (KU) lankysis Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis ponas Krešimir Kedmenec bei Kroatijos Respublikos Ekonomikos ministro pavaduotojas Zdeslav Matić. skaityti »

LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją. skaityti »

Šiaulių universitetas bendradarbiaus su kompanija „Microsoft“

Birželio 2 d. Šiaulių universiteto atstovai susitiko su „Microsoft Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ainiu Kavaliausku. skaityti »

Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams – garbingas Europos Parlamento apdovanojimas

Šiemet Europos Sąjungos piliečio adovanojimą Europos Parlamentas skyrė Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams, kuriuos šiam garbingam apdovanojimui nominavo Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. skaityti »

Prasidėjo bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

Prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 42 aukštosios mokyklos. skaityti »

UNESCO Tarptautinis švietimo biuras bendradarbiaus su VDU

Pasaulinis švietimo kompetencijų centras, UNESCO Tarptautinis švietimo biuras (IBE) savo ekspertines žinias nuo šiol aktyviau skleis ir Lietuvoje. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline moksleivių akademija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) gegužės 31 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline moksleivių akademija. skaityti »

Paskelbti Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Gegužės 30 dieną apdovanoti pirmosios moksleivių Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai. Šiemet olimpiados finale dalyvavo apie keturis šimtus 9-10 ir 11-12 klasių moksleivių iš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą pasauliniame makaronų tiltų čempionate

Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komanda „Špikis“ įspūdingai ištaškė savo iš makaronų pastatytą tiltą ir pagerino dar prieš metus jų pačių pasiektą Lietuvos rekordą. skaityti »