VU vykdys išsilavinimo ir kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Vilniaus universitetui suteikta teisė vykdyti ketinančiųjų studijuoti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą.

Tokią teisę Lietuvoje turi tik du universitetai – Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Teisė pripažinti užsienio kvalifikacijas leis Vilniaus universitetui pagreitinti sprendimų priėmimą dėl užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo; sukurti paprastesnę ir užsienio piliečiams patogesnę stojimo į universitetą sistemą; siekti didesnio sprendimų lankstumo; sukurti nuoseklią užsienio piliečių stojimo ir priėmimo sistemą, užtikrinant sprendimų priėmimą laiku ir teisėtumą; diegti ir tobulinti neformaliojo išsilavinimo pripažinimą ir mokymosi visą gyvenimą sistemą universitete, jį siejant su užsienio kvalifikacijų pripažinimu; tobulinti stojimo reikalavimų aprašus remiantis kvalifikacijų vertinimo patirtimi; kelti akademinio personalo žinias apie teisinius pripažinimo aspektus, jų svarbą globaliame kontekste ir universiteto atsakomybę priimant sprendimus dėl kvalifikacijų pripažinimo.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo paslauga bus teikiama nemokamai, kaip stojimo į VU dalis.

Kvalifikacijų pripažinimo veiklos kokybės sistema remsis išoriniu ir vidiniu kokybės užtikrinimu. Universitetas visokeriopai bendradarbiaus su SKVC vykdant užsienio kvalifikacijų pripažinimo stebėseną ir atsižvelgs į gautas pastabas ir rekomendacijas.

Užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo veikla bus vykdoma pagal Vilniaus universiteto Senato patvirtintą tvarką ir kitus universiteto vidaus dokumentus, kurių nuostatos bus derinamos su Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisiniais aktais. Svarbiausias vaidmuo užtikrinant pripažinimo sprendimų kokybę teks ekspertų darbo grupei, kurią sudarys įgaliotas universiteto teisininkas, vertinimo specialistai ir atitinkamoms studijų kryptims atstovaujantys studijų programų pirmininkai.

„Tikimasi, kad šių darbo grupių veikla sudarys sąlygas gilesniam užsienio kvalifikacijų pripažinimo problemų suvokimui universitete ir pripažinimo metodiką leis vis daugiau orientuoti į studijų rezultatus, juos derinant su priėmimo į studijų programas reikalavimais, be to, ilgainiui skatins stojimo reikalavimus perteikti per studijų rezultatus. Tai turėtų būti paskata universitetui ar bent jau atskiriems fakultetams diegti lankstesnę užsienio studentų priėmimo politiką ir siūlyti išlyginamuosius ar parengiamuosius dalykus“, – teigia VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėja Raimonda Markevičienė.

Šiuo metu VU siūlo daugiau nei 70 bakalauro ir 110 magistrantūros pakopų programų. 26 mokslo kryptys siūlomos norintiems siekti daktaro laipsnio. Pirmosios magistrantūros programos anglų kalba VU atsirado 2005 m. Šių programų skaičius kasmet auga. 2014–2015 m. m. VU siūlo 17 programų užsienio kalbomis: 2 vientisųjų studijų, 2 bakalauro  ir 13 magistrantūros pakopos. Trečiosios pakopos studijos yra atviros užsienio studentams visose 26 mokslo kryptyse.

2014 m. į nuolatinių studijų programas VU buvo priimtas 181 studentas iš užsienio, iš jų 164 asmenys išsilavinimą įgiję užsienyje ir turintys užsienio valstybių kvalifikacijas. 2014 m. spalio 1 d. duomenimis, pagal VU nuolatinių studijų programas studijavo 343 užsienio piliečiai. Vokietija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Azerbaidžanas, Gruzija ir Lenkija sudaro pirmąją šalių grupę, kurių piliečių skaičius viršija 10 asmenų. Antrąją grupę sudaro šalys, kurių atstovų skaičius svyruoja tarp 6–10 asmenų. Tai Libanas, Nigerija, Kinija, Kazachstanas, Izraelis, Italija, Turkija, Norvegija ir JAV.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

„U-Multirank“ reitinge – LEU lyderystė

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) naujausiame 2016 m. Europos Komisijos finansuojamame „U-Multirank“ instituciniame reitinge gavo daugiausiai maksimalių įvertinimų. skaityti »

Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. skaityti »

Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti sulauktas rekordinis paraiškų skaičiaus

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ sulaukta 292 paraiškų, planuojamų įgyvendinti bendra projektų vertė – 311,18 mln. eurų. skaityti »

Į miesto plėtros kūrimą aktyviai įsitrauks ir kūrybiški studentai

Prieš kelis mėnesius duris atvėrusiame „LinkMenų fabrike“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp sostinės savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). skaityti »

Lietuvos mokiniai kviečiami mokytis Tailande

Lietuvos mokinius vėl kviečia „The Regent’s School“ – akredituota britų tarptautinė mokykla, įsikūrusi Tailande. 14–16 metų mokiniai gali dalyvauti konkurse ir gauti stipendijas dvejiems arba ketveriems metams. skaityti »

Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas. skaityti »

ISM pagrindiniu akcininku tapo KTU

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) pagrindiniu akcininku, sėkmingai pabaigus sandorį, nuo kovo 31 d. tapo Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris įsigijo kontrolinį ISM akcijų paketą. skaityti »

Didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes

Nors abiturientų skaičius ir mažėja, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų (IT) specialybes, taip pat ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms. skaityti »

Specialistė siūlo būdą, kaip peršokti karjeros laiptelius

Apklausų rezultatai rodo, kad Lietuvoje savanoryste užsiimti norėtų 83 proc. žmonių, bet tai daro tik 20 proc. „Daugelis savanorystę sieja su nesavanaudiška, filantropiška veikla ir tikrai ne visi joje įžvelgia kitą – pragmatiškąją – pusę. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje „Oceanology International“. skaityti »