VU vykdys išsilavinimo ir kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Vilniaus universitetui suteikta teisė vykdyti ketinančiųjų studijuoti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą.

Tokią teisę Lietuvoje turi tik du universitetai – Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Teisė pripažinti užsienio kvalifikacijas leis Vilniaus universitetui pagreitinti sprendimų priėmimą dėl užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo; sukurti paprastesnę ir užsienio piliečiams patogesnę stojimo į universitetą sistemą; siekti didesnio sprendimų lankstumo; sukurti nuoseklią užsienio piliečių stojimo ir priėmimo sistemą, užtikrinant sprendimų priėmimą laiku ir teisėtumą; diegti ir tobulinti neformaliojo išsilavinimo pripažinimą ir mokymosi visą gyvenimą sistemą universitete, jį siejant su užsienio kvalifikacijų pripažinimu; tobulinti stojimo reikalavimų aprašus remiantis kvalifikacijų vertinimo patirtimi; kelti akademinio personalo žinias apie teisinius pripažinimo aspektus, jų svarbą globaliame kontekste ir universiteto atsakomybę priimant sprendimus dėl kvalifikacijų pripažinimo.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo paslauga bus teikiama nemokamai, kaip stojimo į VU dalis.

Kvalifikacijų pripažinimo veiklos kokybės sistema remsis išoriniu ir vidiniu kokybės užtikrinimu. Universitetas visokeriopai bendradarbiaus su SKVC vykdant užsienio kvalifikacijų pripažinimo stebėseną ir atsižvelgs į gautas pastabas ir rekomendacijas.

Užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo veikla bus vykdoma pagal Vilniaus universiteto Senato patvirtintą tvarką ir kitus universiteto vidaus dokumentus, kurių nuostatos bus derinamos su Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisiniais aktais. Svarbiausias vaidmuo užtikrinant pripažinimo sprendimų kokybę teks ekspertų darbo grupei, kurią sudarys įgaliotas universiteto teisininkas, vertinimo specialistai ir atitinkamoms studijų kryptims atstovaujantys studijų programų pirmininkai.

„Tikimasi, kad šių darbo grupių veikla sudarys sąlygas gilesniam užsienio kvalifikacijų pripažinimo problemų suvokimui universitete ir pripažinimo metodiką leis vis daugiau orientuoti į studijų rezultatus, juos derinant su priėmimo į studijų programas reikalavimais, be to, ilgainiui skatins stojimo reikalavimus perteikti per studijų rezultatus. Tai turėtų būti paskata universitetui ar bent jau atskiriems fakultetams diegti lankstesnę užsienio studentų priėmimo politiką ir siūlyti išlyginamuosius ar parengiamuosius dalykus“, – teigia VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėja Raimonda Markevičienė.

Šiuo metu VU siūlo daugiau nei 70 bakalauro ir 110 magistrantūros pakopų programų. 26 mokslo kryptys siūlomos norintiems siekti daktaro laipsnio. Pirmosios magistrantūros programos anglų kalba VU atsirado 2005 m. Šių programų skaičius kasmet auga. 2014–2015 m. m. VU siūlo 17 programų užsienio kalbomis: 2 vientisųjų studijų, 2 bakalauro  ir 13 magistrantūros pakopos. Trečiosios pakopos studijos yra atviros užsienio studentams visose 26 mokslo kryptyse.

2014 m. į nuolatinių studijų programas VU buvo priimtas 181 studentas iš užsienio, iš jų 164 asmenys išsilavinimą įgiję užsienyje ir turintys užsienio valstybių kvalifikacijas. 2014 m. spalio 1 d. duomenimis, pagal VU nuolatinių studijų programas studijavo 343 užsienio piliečiai. Vokietija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Azerbaidžanas, Gruzija ir Lenkija sudaro pirmąją šalių grupę, kurių piliečių skaičius viršija 10 asmenų. Antrąją grupę sudaro šalys, kurių atstovų skaičius svyruoja tarp 6–10 asmenų. Tai Libanas, Nigerija, Kinija, Kazachstanas, Izraelis, Italija, Turkija, Norvegija ir JAV.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitete sostinės mokyklos dalysis savito ugdymo idėjomis

Vilniaus mokyklos susiburs pasidalyti savitomis ugdymo praktikomis, pristatys, ką yra sukūrusios ar atradusios, ir tai, kas jų mokyklą daro geresnę, stipresnę, išskirtinę. skaityti »

Aukštojo mokslo kokybei – aukštesni reikalavimai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su akademinės bendruomenės, darbdavių ir studentų atstovais aukštojo mokslo kokybės klausimus. skaityti »

Valstybinių universitetų rektoriai ir kolegijų direktoriai diskutavo apie bendradarbiavimo galimybes

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sukvietė valstybinių universitetų rektorius ir kolegijų direktorius į susitikimą. Jie dalyvavo diskusijoje „Naujos bendradarbiavimo kryptys. Stipri partnerystė − naujos galimybės“. skaityti »

ISM Mokytojų universitetas: prognozės ateities mokykloms

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas spalio 27 d. pakvietė Lietuvos mokytojus bei mokyklų vadovus į profesinio tobulėjimo seminarų ciklą „ISM Mokytojų universitetas“. skaityti »

Mokykla be sienų kviečia į atradimų laboratorijas

Lapkričio 6–7 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje švietimo parodoje „Mokykla 2015“ bus įrodyta – mokslas nėra nuobodus. skaityti »

MRU rektorius lankosi partnerių universitetuose Japonijoje

Spalio 29–lapkričio 3 d. Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius lankysis Japonijoje. Rektorius vyksta dalyvauti MRU partnerio Josai tarptautinio universiteto 50-ečio jubiliejuje. skaityti »

Verslumas reikalingas visiems – ne tik verslininkams

Kaip ir skaitmeninis raštingumas ar kalbų mokėjimas, verslumas šiandien yra aktualus visiems, o ne tik verslo, vadybos ir ekonomikos studentams. Norintiems sėkmingai įsidarbinti šiuolaikiniame pasaulyje, jau studijų metu reikėtų išugdyti geresnį verslumo suvokimą. skaityti »

MRU LAB laboratorijos padės spręsti šalies savivaldybių švietimo problemas

Spalio 26 d. naujajame Mykolo Romerio universiteto MRU LAB korpuse įvyko Lietuvos savivaldybių švietimo skyrių vadovų susitikimas su MRU LAB Edukacinių technologijų laboratorijos vadove doc. dr. Asta Balkute bei Mokymosi visą gyvenimą laboratorijos vadove doc. dr. Jolanta Urbanovič. skaityti »

Lietuva – pasaulio mokslo lyderių akiratyje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė spalio 27 d., 9.30 val., susitiks su didžiausio pasaulyje mokslo centro CERN direktoriumi, profesoriumi Rolfu-Dieteriu Heueriu ir Lietuvos mokslo akademijos prezidentu, profesoriumi Valdemaru Razumu. skaityti »

KTU kuriamos Rytų medicinos principais paremtos technologijos

Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechatronikos instituto direktoriaus Vytauto Ostaševičiaus vadovaujama mokslininkų komanda kuria Rytų medicinos principais paremtas inovacijas, kurios gali apsaugoti nuo klastingų ligų bei pagerinti savijautą. skaityti »