Vaikų universitetą lydėjo mokinių žingeidumas ir tėvų džiaugsmas

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Birželio antroje pusėje, žvalgantis po naująjį VU bibliotekos pastatą – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, baigėsi Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje gilintasi į mus supančią gamtą, kitų šalių kultūras bei sveiką gyvenimo būdą. Jaunieji studentai, atvykę į Vaikų universiteto paskaitas ir praktinius užsiėmimus, džiaugėsi įgytomis žiniomis bei nauju patyrimu. Vaikų universiteto veiklomis liko patenkinti ir savo atžalas atlydėję tėvai.

„Vaikų universitetas yra nuostabi iniciatyva. Vaikai ne tik sužino daug naujų įdomių dalykų, kurie paskatina juos labiau domėtis viena ar kita sritimi, ieškoti daugiau informacijos, bet ir realiai pamato, kaip veikia universitetas. Taip formuojamos ne tik žinios, bet ir požiūris į išsilavinimą bei paskata jo siekti geriausiose šalies mokslo įstaigose“, – teigė Kristijono mama.

Vaikų universiteto vasaros sesija prasidėjo gegužės 13 d. Skirtingų temų paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyko nuo antradienio iki penktadienio įvairiose Vilniaus universiteto erdvėse Vilniuje ir Kaune (Kauno humanitariniame fakultete). Šioje sesijoje būta daugiau nei įprastai praktinių užsiėmimų mažoms – nuo 14 iki 30 – dalyvių grupėms.

Vaikų universiteto veiklose Vilniuje dalyvavo 540 moksleivių, Kaune – 163 moksleiviai. Vasaros sesijos metu organizuotos 7 paskaitos ir 19 praktinių užsiėmimų, iš jų 4 paskaitos ir 2 praktiniai užsiėmimai vyko Kauno humanitariniame fakultete. Vasaros sesijos veiklose dalyvavo 7–15 metų amžiaus moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų (daugiausia – Vilniaus ir Kauno).

Nuo 2014 metų Vilniaus universiteto Vaikų universitetas yra Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrasis narys. EUCU.NET yra organizacija, sukurta kaip europinio mokslinių tyrimų projekto rezultatas. Ji siekia palaikyti projekto dvasią, plėtoti gerąją patirtį tarp tinklo narių.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »