Vaikų universitetą lydėjo mokinių žingeidumas ir tėvų džiaugsmas

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Birželio antroje pusėje, žvalgantis po naująjį VU bibliotekos pastatą – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, baigėsi Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje gilintasi į mus supančią gamtą, kitų šalių kultūras bei sveiką gyvenimo būdą. Jaunieji studentai, atvykę į Vaikų universiteto paskaitas ir praktinius užsiėmimus, džiaugėsi įgytomis žiniomis bei nauju patyrimu. Vaikų universiteto veiklomis liko patenkinti ir savo atžalas atlydėję tėvai.

„Vaikų universitetas yra nuostabi iniciatyva. Vaikai ne tik sužino daug naujų įdomių dalykų, kurie paskatina juos labiau domėtis viena ar kita sritimi, ieškoti daugiau informacijos, bet ir realiai pamato, kaip veikia universitetas. Taip formuojamos ne tik žinios, bet ir požiūris į išsilavinimą bei paskata jo siekti geriausiose šalies mokslo įstaigose“, – teigė Kristijono mama.

Vaikų universiteto vasaros sesija prasidėjo gegužės 13 d. Skirtingų temų paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyko nuo antradienio iki penktadienio įvairiose Vilniaus universiteto erdvėse Vilniuje ir Kaune (Kauno humanitariniame fakultete). Šioje sesijoje būta daugiau nei įprastai praktinių užsiėmimų mažoms – nuo 14 iki 30 – dalyvių grupėms.

Vaikų universiteto veiklose Vilniuje dalyvavo 540 moksleivių, Kaune – 163 moksleiviai. Vasaros sesijos metu organizuotos 7 paskaitos ir 19 praktinių užsiėmimų, iš jų 4 paskaitos ir 2 praktiniai užsiėmimai vyko Kauno humanitariniame fakultete. Vasaros sesijos veiklose dalyvavo 7–15 metų amžiaus moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų (daugiausia – Vilniaus ir Kauno).

Nuo 2014 metų Vilniaus universiteto Vaikų universitetas yra Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrasis narys. EUCU.NET yra organizacija, sukurta kaip europinio mokslinių tyrimų projekto rezultatas. Ji siekia palaikyti projekto dvasią, plėtoti gerąją patirtį tarp tinklo narių.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »