Vaikų universitetą lydėjo mokinių žingeidumas ir tėvų džiaugsmas

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Birželio antroje pusėje, žvalgantis po naująjį VU bibliotekos pastatą – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, baigėsi Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje gilintasi į mus supančią gamtą, kitų šalių kultūras bei sveiką gyvenimo būdą. Jaunieji studentai, atvykę į Vaikų universiteto paskaitas ir praktinius užsiėmimus, džiaugėsi įgytomis žiniomis bei nauju patyrimu. Vaikų universiteto veiklomis liko patenkinti ir savo atžalas atlydėję tėvai.

„Vaikų universitetas yra nuostabi iniciatyva. Vaikai ne tik sužino daug naujų įdomių dalykų, kurie paskatina juos labiau domėtis viena ar kita sritimi, ieškoti daugiau informacijos, bet ir realiai pamato, kaip veikia universitetas. Taip formuojamos ne tik žinios, bet ir požiūris į išsilavinimą bei paskata jo siekti geriausiose šalies mokslo įstaigose“, – teigė Kristijono mama.

Vaikų universiteto vasaros sesija prasidėjo gegužės 13 d. Skirtingų temų paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyko nuo antradienio iki penktadienio įvairiose Vilniaus universiteto erdvėse Vilniuje ir Kaune (Kauno humanitariniame fakultete). Šioje sesijoje būta daugiau nei įprastai praktinių užsiėmimų mažoms – nuo 14 iki 30 – dalyvių grupėms.

Vaikų universiteto veiklose Vilniuje dalyvavo 540 moksleivių, Kaune – 163 moksleiviai. Vasaros sesijos metu organizuotos 7 paskaitos ir 19 praktinių užsiėmimų, iš jų 4 paskaitos ir 2 praktiniai užsiėmimai vyko Kauno humanitariniame fakultete. Vasaros sesijos veiklose dalyvavo 7–15 metų amžiaus moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų (daugiausia – Vilniaus ir Kauno).

Nuo 2014 metų Vilniaus universiteto Vaikų universitetas yra Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrasis narys. EUCU.NET yra organizacija, sukurta kaip europinio mokslinių tyrimų projekto rezultatas. Ji siekia palaikyti projekto dvasią, plėtoti gerąją patirtį tarp tinklo narių.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »