Vaikų universitetą lydėjo mokinių žingeidumas ir tėvų džiaugsmas

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Birželio antroje pusėje, žvalgantis po naująjį VU bibliotekos pastatą – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, baigėsi Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje gilintasi į mus supančią gamtą, kitų šalių kultūras bei sveiką gyvenimo būdą. Jaunieji studentai, atvykę į Vaikų universiteto paskaitas ir praktinius užsiėmimus, džiaugėsi įgytomis žiniomis bei nauju patyrimu. Vaikų universiteto veiklomis liko patenkinti ir savo atžalas atlydėję tėvai.

„Vaikų universitetas yra nuostabi iniciatyva. Vaikai ne tik sužino daug naujų įdomių dalykų, kurie paskatina juos labiau domėtis viena ar kita sritimi, ieškoti daugiau informacijos, bet ir realiai pamato, kaip veikia universitetas. Taip formuojamos ne tik žinios, bet ir požiūris į išsilavinimą bei paskata jo siekti geriausiose šalies mokslo įstaigose“, – teigė Kristijono mama.

Vaikų universiteto vasaros sesija prasidėjo gegužės 13 d. Skirtingų temų paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyko nuo antradienio iki penktadienio įvairiose Vilniaus universiteto erdvėse Vilniuje ir Kaune (Kauno humanitariniame fakultete). Šioje sesijoje būta daugiau nei įprastai praktinių užsiėmimų mažoms – nuo 14 iki 30 – dalyvių grupėms.

Vaikų universiteto veiklose Vilniuje dalyvavo 540 moksleivių, Kaune – 163 moksleiviai. Vasaros sesijos metu organizuotos 7 paskaitos ir 19 praktinių užsiėmimų, iš jų 4 paskaitos ir 2 praktiniai užsiėmimai vyko Kauno humanitariniame fakultete. Vasaros sesijos veiklose dalyvavo 7–15 metų amžiaus moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų (daugiausia – Vilniaus ir Kauno).

Nuo 2014 metų Vilniaus universiteto Vaikų universitetas yra Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrasis narys. EUCU.NET yra organizacija, sukurta kaip europinio mokslinių tyrimų projekto rezultatas. Ji siekia palaikyti projekto dvasią, plėtoti gerąją patirtį tarp tinklo narių.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »