Vaikus programavimo mokanti lietuvė: leiskime jiems spręsti rytojaus problemas

Publikuota: 2016 m. kovo 25 d. penktadienis

Vaikų programavimo akademijos įkūrėja Monika Katkutė mano, kad netolimoje ateityje technologinis išprusimas gyvenimo aprašymuose bus toks pat įprastas ir normalus, kaip šiuo metu užsienio kalbos mokėjimas. Jos teigimu, vaikams būtina parodyti ne tik, kad kompiuteris ir kitos technologijos veikia, bet ir kaip jos veikia. Jausdami mūsų paramą ir pasitikėjimą jie galės išspręsti problemas, kurios yra per sudėtingos šių laikų žmonėms.

„Jei vaikui patinka morkos ir pamokote jį užauginti morką, tuomet turite taip pat galvoti ir apie kompiuterius: ne tik parodyti, kad jis yra, bet ir padėti suvokti, kaip kompiuteris veikia. Neverta nuogąstauti, kad jiems tai per sudėtinga, reikia labiau pasitikėti vaikais. Būtent jie į problemas gali pažvelgti kitu kampu, todėl jei paliksime juos technologijų procesų kūrimo paraštėse, nesuteiksime daug naudingos informacijos ir savos aplinkos suvokimo“, – sako M. Katkutė, kartu su „Microsoft“ prisidedanti prie tarptautinės Europos Sąjungos (ES) iniciatyvos „eSkills for Jobs 2016“. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į el. įgūdžių trūkumą ir jų naudą profesiniame bei asmeniniame gyvenime.

Šiuo metu M. Katkutė vadovauja „Bit&Byte“ kūrybinių technologijų akademijai, kurioje kartu su kolegomis 6-12 metų vaikus moko technologinių vingrybių, pradedant programavimu, baigiant iliustracijų kūrimu, siekiant užauginti naują, perspektyvią ir kūrybišką technologų kartą Lietuvoje: „Mintis gimė iš noro prisidėti prie mūsų visuomenės klestėjimo ir augimo bei iš mano patirties dirbant technologijų srityje. Matome, kokių įgūdžių šiuo metu trūksta rinkoje, kokie įgūdžiai bus reikalingi ateityje, kokie talentai reikalingi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl puikiai suprantame kokius talentus augindami savo mažoje šalyje galėtume kurti didžiausią pridėtinę vertę.“

Vaikus reikia drąsinti ir pasiūlyti tai, kas jiems įdomu

M. Katkutės teigimu, mokant vaikus programavimo ar kitų technologinių disciplinų, reikia daug dėmesio skirti jų norams: „Svarbu, kad mokymosi procesas būtų įdomus vaikams, todėl daug kas iš jų kuria elementarius žaidimus, kuriuos patys žaidžia ir entuziastingai rodo draugams. Po kiekvienos pamokos taip pat peržiūrime programą ir dėstymo būdus, kad vaikai pajaustų malonumą lįsti giliau. Jeigu vaikas užsikabina, kaip rodo mūsų vyresniųjų vaikų projektai, jie iš tiesų gali planuoti ir spręsti įvairias savo miesto, mokyklos, kiemo problemas skaitmeniniu formatu.“

Tačiau, dar svarbiau, anot akademijos įkūrėjos, yra tėvų pasitikėjimas: „Nors programavimas nėra lengva disciplina, metas pagaliau nustoti nepasitikėti vaikais ir pradėti skatinti juos mokytis dalykų, kurių nauda tokia akivaizdi. Tik mūsų padedami jie ateityje suras išeitis problemoms, kurių neranda mūsų karta.“

Šiai minčiai pritaria ir „Microsoft Lietuva“ technologijų ekspertas Šarūnas Končius. Anot jo, visų tėvų užduotis yra skatinti vaikus mokytis el. įgūdžių, nes jų padedami būsimi ateities specialistai galės pagerinti kiekvieno iš mūsų kasdienybę: „Vaikai turi savo požiūrį ir kampą į daugelį šiuolaikinių problemų ir nors šiuo metu jų negali išspręsti, tačiau ugdydami kompiuterinius įgūdžius, ateityje tikrai gali rasti tam sprendimų. Šioje situacijoje svarbus vaidmuo tenka tėvų pasitikėjimui vaikais – juk parodydami užtikrintumą savo atžalų gebėjimais, suteikiame jiems daugiausia laisvės savo jėgomis kurti inovacijas ir įgyvendinti svajones.“

Prie „eSkills for Jobs“ kampanijos kiekvienais metais prisideda per 650 įvairių privataus ir viešojo sektoriaus atstovų, bendrovių ar organizacijų. Šia informacine kampanija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sparčiai augančią darbuotojų, turinčių el. įgūdžių, paklausą ir trūkumą. Prisidėdama prie šios kampanijos „Microsoft“ kovo mėnesį ragina atkreipti dėmesį, kokių žinių ir įgūdžių reikia mokytis šiandien, kad rytojus būtų sėkmingas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »