Vakarų Europos moksleivių ambicijos: norime pažinti Lietuvą ir išmokti lietuviškai

Publikuota: 2015 m. liepos 23 d. ketvirtadienis

Pagal tarptautinę moksleivių programą YFU šiais metais į Lietuvą atvyksta šeši 16–18 metų mainų moksleiviai iš Olandijos, Šveicarijos bei Vokietijos, kurie pasiryžo ne tik įgauti tarptautinės patirties, susipažinti su Lietuva, kuri tampa vis ryškesniu tašku Europos kultūriniame, technologijų ir inovacijų žemėlapyje, bet ir išmokti lietuvių kalbą per mažiau nei metus.

O kas geriau padės pritapti mūsų šalyje, suprasti jos žmones, tradicijas, aktualijas ir, žinoma, išmokti lietuvių kalbą, jei ne gyvenimas šeimoje bei mokymasis vietinėje mokykloje? Tarptautinės YFU organizacijos tikslas – atvykstantiems mainų moksleiviams rasti šeimas visoje Lietuvoje, kuriose jie galėtų pajusti vietos gyvenimo būdą ir tapti pilnaverčiais lietuviškos šeimos nariais.

YFU programų koordinatorė Lietuvoje Evelina Vilčinskaitė teigia, kad aktyviausios yra Vilniuje gyvenančios šeimos, tačiau tik sostine šeimų tinklas neapsiriboja. „Esame turėję labai iniciatyvių šeimų Klaipėdoje, Druskininkuose, Kaune, N. Akmenėje, Anykščiuose ir net Marijampolėje. Kiekvienais metais sulaukiame gyvenančių ir mažesniuose miesteliuose susidomėjimo, todėl visos šeimos, pasiryžusios priimti mainų moksleivius mums vienodai svarbios, o kiekvienas Lietuvos kampelis yra unikalus ir savaip žavus. Kaip bebūtų keista, sunkiausia šeimas rasti Kaune, o būtent čia šiais metais atvyksta du mainų moksleiviai, kurie turės galimybę lankyti paskaitas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų ir diplomatijos fakultete.”

Moksleivius priimančios šeimos pasakoja, kad motyvas, skatinantis priimti mainų moksleivį – noras suteikti savo kasdienybei daugiau spalvų, o naujam šeimos nariui – žinių ir patirčių kitoje kultūroje. Tačiau vieningai sutaria, kad rezultatus sunku pamatuoti, nes patirtis priimant mainų moksleivį gerokai pranoksta lūkesčius.

Šeimos ypatingai vertina ir tai, ką tokie metai duoda jų vaikams. Pavyzdžiui, mažiems vaikams vyresnis „brolis“ ar „sesuo“ iš kitos šalies dažnai yra pirmas kita kalba kalbantis, kitaip mąstantis, kitos kultūros pavyzdys. Tokia patirtis jau nuo mažų dienų gali išmokyti tolerancijos, plėsti akiratį ir paskatinti ateityje domėtis pasauliu, išmokti kitas kalbas.

Paaugliams naujas bendraamžis šeimos narys gali atverti naujas galimybes toliau lavinti bendravimo įgūdžius ir spręsti aktualius paaugliškus klausimus kartu su kitos kultūros atstovu.

Net du kartus savo namų duris mainų moksleiviams atvėrusi mama Živilė Šutavičienė, sako, kad „šeimai iš Vokietijos atvykusi mainų moksleivė davė daug geros nuotaikos ir šypsenų, vyras galėjo prisiminti ir patobulinti vokiečių kalbos žinias, o pagal krepšinio programą atvykęs čilietis Enzo  jauniausiam sūnui tapo puikiu krepšinio partneriu.”

Anot YFU Lietuva direktoriaus Aivaro Markevičiaus, tokia patirtis tampa vis svarbesnė greitai besikeičiančiame ir globalizacijos veikiamame pasaulyje, todėl kitų kultūrų pažinimas ne tik skatina atsikratyti stereotipinio mąstymo, bet ir plečia pasaulėžiūrą, nepaisant amžiaus, nusistovėjusių vertybių ir kultūros.

YFU Lietuva ragina kuo daugiau Lietuvos šeimų prisijungti prie šios iniciatyvos, laikinai priimant mainų moksleivius į savo šeimą. Daugiau informacijos  apie šiais metais į Lietuvą atvykstančius mokinius galima rasti – www.yfu.lt arba el. paštu aivaras@yfu.lt, evelina@yfu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »