Vakarų Europos moksleivių ambicijos: norime pažinti Lietuvą ir išmokti lietuviškai

Publikuota: 2015 m. liepos 23 d. ketvirtadienis

Pagal tarptautinę moksleivių programą YFU šiais metais į Lietuvą atvyksta šeši 16–18 metų mainų moksleiviai iš Olandijos, Šveicarijos bei Vokietijos, kurie pasiryžo ne tik įgauti tarptautinės patirties, susipažinti su Lietuva, kuri tampa vis ryškesniu tašku Europos kultūriniame, technologijų ir inovacijų žemėlapyje, bet ir išmokti lietuvių kalbą per mažiau nei metus.

O kas geriau padės pritapti mūsų šalyje, suprasti jos žmones, tradicijas, aktualijas ir, žinoma, išmokti lietuvių kalbą, jei ne gyvenimas šeimoje bei mokymasis vietinėje mokykloje? Tarptautinės YFU organizacijos tikslas – atvykstantiems mainų moksleiviams rasti šeimas visoje Lietuvoje, kuriose jie galėtų pajusti vietos gyvenimo būdą ir tapti pilnaverčiais lietuviškos šeimos nariais.

YFU programų koordinatorė Lietuvoje Evelina Vilčinskaitė teigia, kad aktyviausios yra Vilniuje gyvenančios šeimos, tačiau tik sostine šeimų tinklas neapsiriboja. „Esame turėję labai iniciatyvių šeimų Klaipėdoje, Druskininkuose, Kaune, N. Akmenėje, Anykščiuose ir net Marijampolėje. Kiekvienais metais sulaukiame gyvenančių ir mažesniuose miesteliuose susidomėjimo, todėl visos šeimos, pasiryžusios priimti mainų moksleivius mums vienodai svarbios, o kiekvienas Lietuvos kampelis yra unikalus ir savaip žavus. Kaip bebūtų keista, sunkiausia šeimas rasti Kaune, o būtent čia šiais metais atvyksta du mainų moksleiviai, kurie turės galimybę lankyti paskaitas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų ir diplomatijos fakultete.”

Moksleivius priimančios šeimos pasakoja, kad motyvas, skatinantis priimti mainų moksleivį – noras suteikti savo kasdienybei daugiau spalvų, o naujam šeimos nariui – žinių ir patirčių kitoje kultūroje. Tačiau vieningai sutaria, kad rezultatus sunku pamatuoti, nes patirtis priimant mainų moksleivį gerokai pranoksta lūkesčius.

Šeimos ypatingai vertina ir tai, ką tokie metai duoda jų vaikams. Pavyzdžiui, mažiems vaikams vyresnis „brolis“ ar „sesuo“ iš kitos šalies dažnai yra pirmas kita kalba kalbantis, kitaip mąstantis, kitos kultūros pavyzdys. Tokia patirtis jau nuo mažų dienų gali išmokyti tolerancijos, plėsti akiratį ir paskatinti ateityje domėtis pasauliu, išmokti kitas kalbas.

Paaugliams naujas bendraamžis šeimos narys gali atverti naujas galimybes toliau lavinti bendravimo įgūdžius ir spręsti aktualius paaugliškus klausimus kartu su kitos kultūros atstovu.

Net du kartus savo namų duris mainų moksleiviams atvėrusi mama Živilė Šutavičienė, sako, kad „šeimai iš Vokietijos atvykusi mainų moksleivė davė daug geros nuotaikos ir šypsenų, vyras galėjo prisiminti ir patobulinti vokiečių kalbos žinias, o pagal krepšinio programą atvykęs čilietis Enzo  jauniausiam sūnui tapo puikiu krepšinio partneriu.”

Anot YFU Lietuva direktoriaus Aivaro Markevičiaus, tokia patirtis tampa vis svarbesnė greitai besikeičiančiame ir globalizacijos veikiamame pasaulyje, todėl kitų kultūrų pažinimas ne tik skatina atsikratyti stereotipinio mąstymo, bet ir plečia pasaulėžiūrą, nepaisant amžiaus, nusistovėjusių vertybių ir kultūros.

YFU Lietuva ragina kuo daugiau Lietuvos šeimų prisijungti prie šios iniciatyvos, laikinai priimant mainų moksleivius į savo šeimą. Daugiau informacijos  apie šiais metais į Lietuvą atvykstančius mokinius galima rasti – www.yfu.lt arba el. paštu aivaras@yfu.lt, evelina@yfu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjams – naujos perspektyvos pasaulinėse rinkose

Lietuva jungiasi į Europos molekulinės biologijos mokslo tinklą, vienijantį gyvybės mokslininkų bendruomenę. skaityti »

MRU vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas

Lapkričio 27 d., 17.30–19.00 val., Mykolo Romerio universitete (I-414 auditorijoje) vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas skaityti »

Bendradarbiaus kosminius tyrimus vykdantys Kauno ir Ispanijos universitetai

Lietuvišką darganą į ispanišką saulę trumpam iškeitę Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) atstovai namo grįžo netuščiomis. Jų rankose – ne tik nauja bendravimo sutartis su Migelio Hernandezo universitetu (Elčė, Ispanija). skaityti »

Programuoti galima išmokti ir žaidžiant

Programavimo įgūdžiai padės ne tik ateities karjeroje, bet ir išmokins spręsti problemas, logiškai mąstyti. Tiesa, programavimo pagrindų nebūtina mokytis sudėtingai – vaikai su jais gali susipažinti ir žaisdami mėgstamus žaidimus. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė ES Tarybos posėdyje diskutavo apie migrantų integraciją

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pirmadienį Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos posėdyje tema „Švietimas ir migracija. Neseniai atvykusių migrantų ir migrantų kilmės asmenų integravimo strategijos“. skaityti »

Gyventojams vertingiausia investicija – išsilavinimas ir žinios

Gyventojai labiausiai vertina investicijas į švietimą ir išsilavinimą, atskleidė Klaipėdoje ir Vilniuje atliktos gatvės apklausos. Daugiau kaip pusė (58 proc.) iš 100 apklaustųjų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, teigė, kad švietimas ir mokslas yra prioritetas. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skatina mokytojų kvalifikacijos kėlimą geriausiuose pasaulio tyrimų centruose

Dvi fizikos mokytojos lapkričio 9–20 dienomis dalyvavo Japonijoje, Tokai mieste, Japonijos branduolinės energetikos agentūros organizuotame tarptautiniame seminare, skirtame moksleivių edukacijai apie radiaciją. skaityti »

Plečiasi VU sukurtas pasaulinis informatikos tinklas „Bebras“

Praėjusi savaitė buvo oficialiai paskelbta „Bebro“ renginių savaite daugiau kaip 40 šalių. skaityti »

Bitkoinų stabilumą saugo ne įstatymai, o matematika

Jeigu bandytume suprasti, kaip veikia kriptografinė bitkoinų valiuta, pradėję nuo techninių detalių, iškart pasimestume. Tad pabandykime pažvelgti į atsiskaitymų šia valiuta sistemą tarsi iš paukščio skrydžio daug ką supaprastindami ir palygindami su atsiskaitymais tikrais pinigais. skaityti »

Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus?

Finansų planavimo įgūdžiai yra ne įgimti, o įgyjami. Tačiau ne visada finansiniam raštingumui yra skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties SEB bankas pradėjo rengti interaktyvias diskusijas 9-12 klasių moksleiviams. skaityti »