Valdorfo pedagogikos sklaida Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. sausio 15 d. trečiadienis

Per mažai skatinamas ikimokyklinio amžiaus vaikų (iki 7 m.) kūrybiškumo ugdymas yra aktuali šių dienų problema Lietuvoje, kurios sprendimui trūksta strateginio dėmesio, nes kol kas švietimo sistemos reformos daugiausia orientuotos į aukštąsias ir viduriniojo mokslo mokyklas, o ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas sprendžiamas tik per socialinės politikos įgyvendinimo priemones.

Valdorfo pedagogikoje remiamasi nuostata, kad esminės prielaidos žmogaus kūrybingumui formuojasi kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje, ikimokykliniame amžiuje, todėl itin svarbu ikimokyklinio ugdymo įstaigose sudaryti visas sąlygas efektyviam ir savalaikiam vaikų kūrybiškumo ugdymui.

Kauno paramos Valdorfo pedagogikai bendrija „Šaltinėlis“ (toliau – Bendrija) įgyvendindama paprojektį „Gyvybingo Valdorfo ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenės modelio kūrimas Lietuvoje“ (toliau – Paprojektis) parengė Valdorfo darželio bendruomenės modelį, kuris sudaro sąlygas kokybiškesniam vaikų ugdymui, padeda įtraukti darželio bendruomenę į vaikų ugdymą, ypač vaikų kūrybiškumą skatinančias veiklas, gerina Bendrijos institucinius gebėjimus. Per 12 mėn. Paprojekčio įgyvendinimo laikotarpį buvo surengtos 5 konferencijos ir seminarai (apmokyta 250 asmenų), kuriuose dalyvavo lektoriai iš užsienio ir Lietuvos: Peter Lang, Birgit Krohmer, Jaanus Rooba, Rasa Ragauskaitė Driukienė ir kt. Bendrijoje taip pat buvo sukurta vaikų pasiekimų duomenų bazė, parengta veiklos strategija, atlikta Vokietijos Valdorfo darželių gerosios patirties perėmimo analizė.

Visos šios veiklos padėjo siekti Paprojekčio tikslo – stiprinti Kauno paramos Valdorfo pedagogikai bendrijos „Šaltinėlis“ institucinius gebėjimus sukuriant gybybingą darželio bendruomenės modelį ir taip užtikrinant reikiamas sąlygas vaikų kūrybiškumo ugdymui.

Tikimasi, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialistai, rengdami individualias įstaigų ugdymo programas, galės pasinaudoti sėkminga šio Paprojekčio patirtimi ir parengta metodine medžiaga, kad kokybiškai praturtintų savo įstaigų ugdymo programas.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »