Vasaros studijos Lietuvoje priviliojo užsienio studentų

Publikuota: 2012 m. birželio 25 d. pirmadienis

Netrukus į Vilnių atvyks daugiau nei šimtas bakalauro ir magistrantūros studentų iš viso pasaulio: JAV, Šveicarijos, Vokietijos, Rusijos, Makedonijos, Japonijos, Nigerijos, Indonezijos ir kitų valstybių. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete jie dalyvaus dviejose vasaros studijų programose. Jų metu gilins žinias Baltijos šalių ekonomikos, verslo rinkodaros, vadybos srityse.

„Šiemet pirmą kartą rengiame mūsų atskirą užsieniečiams skirtą vasaros studijų programą „ISM Summer University in the Baltics“. Kadangi bendradarbiaujame su daugybe universitetų visame pasaulyje, sulaukiame vis didesnio užsieniečių studentų susidomėjimo mokymosi galimybėmis Baltijos šalyse. Pastaraisiais metais sustiprinome ryšius su kai kuriais JAV universitetais, tad šiemet jau sulaukėme ir šios šalies studentų. Jie sudarys trečdalį mūsų vasaros studijų programos dalyvių“, – teigia Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

ISM vasaros studijų programa užsienio studentams prasidės liepos pradžioje ir truks dvi savaites. Jie dalyvaus paskaitose apie tarptautinį verslą, politinę ekonomiką, tarptautinių projektų valdymą ir rinkodarą, Baltijos šalių verslo plėtrą bei finansus. Pasak ISM studijų dekanės, atvykstantys studentai ypač domėjosi tarptautinio verslo rinkodaros ir projektų valdymo studijomis. Studentai taip pat aplankys Lietuvos įmones, jiems bus surengta ir pažintinė kelionė į Lietuvos pajūrį, Palangą, pristatyti Lietuvos kultūriniai paminklai. ISM programos dalyviams taip pat ketina organizuoti kelionę į kompanijos „Skype“ būstinę Taline, Estijoje.

Kiti atvykstantys studentai iš užsienio dalyvaus kasmetėje trijų Baltijos šalių verslo universitetų rengiamoje Baltijos vasaros mokykloje. Šią ketvirtą kartą vyksiančią vasaros stovyklą užsieniečiams drauge organizuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Stokholmo aukštoji ekonomikos mokykla Rygoje (SSE Riga ) ir Talino ekonomikos ir verslo administravimo mokykla (Talinn School of Economics and Business Management). Šiemet „Baltic Summer School“ sulauks 68 studentų iš užsienio – tai dvigubai daugiau nei pernai.

„Tarptautinės vasaros studijos turi didelį potencialą – kasmet į Lietuvą pritraukiame vis daugiau studentų. Skatindami tarptautinį bendradarbiavimą ir dalinimąsi žiniomis tokiu formatu, didiname ir mūsų šalies patrauklumą. Verta atminti, kad tarp šių užsieniečių studentų yra potencialių būsimų vadovų, investuotojų, kurie ateityje gali domėtis verslo perspektyvomis Baltijos šalyse“, – pažymi prof. V. Auruškevičienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »