Vasaros studijos Lietuvoje priviliojo užsienio studentų

Publikuota: 2012 m. birželio 25 d. pirmadienis

Netrukus į Vilnių atvyks daugiau nei šimtas bakalauro ir magistrantūros studentų iš viso pasaulio: JAV, Šveicarijos, Vokietijos, Rusijos, Makedonijos, Japonijos, Nigerijos, Indonezijos ir kitų valstybių. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete jie dalyvaus dviejose vasaros studijų programose. Jų metu gilins žinias Baltijos šalių ekonomikos, verslo rinkodaros, vadybos srityse.

„Šiemet pirmą kartą rengiame mūsų atskirą užsieniečiams skirtą vasaros studijų programą „ISM Summer University in the Baltics“. Kadangi bendradarbiaujame su daugybe universitetų visame pasaulyje, sulaukiame vis didesnio užsieniečių studentų susidomėjimo mokymosi galimybėmis Baltijos šalyse. Pastaraisiais metais sustiprinome ryšius su kai kuriais JAV universitetais, tad šiemet jau sulaukėme ir šios šalies studentų. Jie sudarys trečdalį mūsų vasaros studijų programos dalyvių“, – teigia Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

ISM vasaros studijų programa užsienio studentams prasidės liepos pradžioje ir truks dvi savaites. Jie dalyvaus paskaitose apie tarptautinį verslą, politinę ekonomiką, tarptautinių projektų valdymą ir rinkodarą, Baltijos šalių verslo plėtrą bei finansus. Pasak ISM studijų dekanės, atvykstantys studentai ypač domėjosi tarptautinio verslo rinkodaros ir projektų valdymo studijomis. Studentai taip pat aplankys Lietuvos įmones, jiems bus surengta ir pažintinė kelionė į Lietuvos pajūrį, Palangą, pristatyti Lietuvos kultūriniai paminklai. ISM programos dalyviams taip pat ketina organizuoti kelionę į kompanijos „Skype“ būstinę Taline, Estijoje.

Kiti atvykstantys studentai iš užsienio dalyvaus kasmetėje trijų Baltijos šalių verslo universitetų rengiamoje Baltijos vasaros mokykloje. Šią ketvirtą kartą vyksiančią vasaros stovyklą užsieniečiams drauge organizuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Stokholmo aukštoji ekonomikos mokykla Rygoje (SSE Riga ) ir Talino ekonomikos ir verslo administravimo mokykla (Talinn School of Economics and Business Management). Šiemet „Baltic Summer School“ sulauks 68 studentų iš užsienio – tai dvigubai daugiau nei pernai.

„Tarptautinės vasaros studijos turi didelį potencialą – kasmet į Lietuvą pritraukiame vis daugiau studentų. Skatindami tarptautinį bendradarbiavimą ir dalinimąsi žiniomis tokiu formatu, didiname ir mūsų šalies patrauklumą. Verta atminti, kad tarp šių užsieniečių studentų yra potencialių būsimų vadovų, investuotojų, kurie ateityje gali domėtis verslo perspektyvomis Baltijos šalyse“, – pažymi prof. V. Auruškevičienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »