Vidaus reikalų ministerija ieško partnerio elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrui įkurti

Publikuota: 2011 m. spalio 18 d. antradienis

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vadovaujama delegacija šiandien susitiko su Mykolo Romerio universiteto rektoriumi prof. dr. Alvydu Pumpučiu aptarti galimybių įkurti elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrą, kuris pasiūlytų aukštos kvalifikacijos ekspertų, skatintų inovacijas ir padėtų įgyvendinti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą.

„Vidaus reikalų ministerija didelį dėmesį skiria inovacijoms saugumo srityje. Suvokdami, kad inovacijos gimsta tik sujungus kompetenciją, patirtį ir investicijas, o pasiteisina tik tuomet, kai turi realią pritaikomąją vertę žmonėms, ieškome strateginio partnerio tarp mokslo institucijų“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėja kilo Vyriausybei patvirtinus pirmąją nacionalinę programą kibernetinio saugumo plėtrai. Šioje programoje už elektroninės erdvės saugą ir plėtrą atsakingoms institucijoms iškelta per 60 konkrečių uždavinių, tarp kurių – suformuoti grėsmių ir pažeidžiamumų kibernetinėje erdvėje valdymo sistemą, sukurti elektroninės informacijos saugos sistemą, stiprinti teisinę bazę, reikalingą efektyviam reagavimui į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose, dalyvauti NATO kibernetinės gynybos tobulinimo centro veikloje, tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose, tobulinti kovos su nusikalstamomis veikomis kibernetinėje erdvėje sistemą ir kt.

Pasak vidaus reikalų ministro, jau dabar pastebima, kad įgyvendinant iškeltus uždavinius, daugelis institucijų susiduria su nemaža iššūkių: Lietuvoje trūksta kibernetinio saugumo ekspertų, nėra bendradarbiavimo tarp viešojo ir privataus sektoriaus, akademinės bendruomenės, taip pat – komunikacijos tarp valstybės ir mokslo institucijų formuojant valstybės poreikius bei gaunant informaciją apie naujausius pasiekimus ir praktinius pritaikymo pavyzdžius. „Didžiulė paspirtis būtų ir glaudesnis bendradarbiavimas su Europos Komisijai pavaldžiomis agentūromis, mokslinių tyrimų ir technologijų centrais, ENISA“, – teigė ministras R. Palaitis.

Susitikimo metu Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. A. Pumputis išreiškė didelį susidomėjimą elektroninės erdvės saugumo centru ir idėja skatinti veiksmingą bendradarbiavimą tarp akademinės visuomenės, verslo ir viešojo sektoriaus siekiant panaudoti turimas žinias, mokslo inovacijas visuomenės saugumo iššūkiams spręsti.

„Džiaugiuosi, kad Vidaus reikalų ministerija kelia tokias iniciatyvas. Jeigu galėtume prisidėti prie šio centro kūrimo, būti jums naudingi, tai būtų tiesiog nuostabu. Mums taip pat rūpi mokslą pajungti visuomenės interesams“, – sakė rektorius.

Artimiausiu metu elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėją ir koncepciją ketinama pristatyti ir kitoms šalies mokslo institucijoms, kurių mokslinė tiriamoji veikla susijusi su inovacijomis kibernetinio saugumo srityje. Kurios mokslo institucijos taps strateginiais partneriais elektroninės erdvės saugumo centrui steigti, priklausys nuo jų patirties kibernetinio saugumo srityje, mokslininkų, turinčių apdovanojimus už inovacijas saugumo srityje, skaičiaus, tinkamos infrastruktūros ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »