Vidaus reikalų ministerija ieško partnerio elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrui įkurti

Publikuota: 2011 m. spalio 18 d. antradienis

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vadovaujama delegacija šiandien susitiko su Mykolo Romerio universiteto rektoriumi prof. dr. Alvydu Pumpučiu aptarti galimybių įkurti elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrą, kuris pasiūlytų aukštos kvalifikacijos ekspertų, skatintų inovacijas ir padėtų įgyvendinti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą.

„Vidaus reikalų ministerija didelį dėmesį skiria inovacijoms saugumo srityje. Suvokdami, kad inovacijos gimsta tik sujungus kompetenciją, patirtį ir investicijas, o pasiteisina tik tuomet, kai turi realią pritaikomąją vertę žmonėms, ieškome strateginio partnerio tarp mokslo institucijų“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėja kilo Vyriausybei patvirtinus pirmąją nacionalinę programą kibernetinio saugumo plėtrai. Šioje programoje už elektroninės erdvės saugą ir plėtrą atsakingoms institucijoms iškelta per 60 konkrečių uždavinių, tarp kurių – suformuoti grėsmių ir pažeidžiamumų kibernetinėje erdvėje valdymo sistemą, sukurti elektroninės informacijos saugos sistemą, stiprinti teisinę bazę, reikalingą efektyviam reagavimui į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose, dalyvauti NATO kibernetinės gynybos tobulinimo centro veikloje, tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose, tobulinti kovos su nusikalstamomis veikomis kibernetinėje erdvėje sistemą ir kt.

Pasak vidaus reikalų ministro, jau dabar pastebima, kad įgyvendinant iškeltus uždavinius, daugelis institucijų susiduria su nemaža iššūkių: Lietuvoje trūksta kibernetinio saugumo ekspertų, nėra bendradarbiavimo tarp viešojo ir privataus sektoriaus, akademinės bendruomenės, taip pat – komunikacijos tarp valstybės ir mokslo institucijų formuojant valstybės poreikius bei gaunant informaciją apie naujausius pasiekimus ir praktinius pritaikymo pavyzdžius. „Didžiulė paspirtis būtų ir glaudesnis bendradarbiavimas su Europos Komisijai pavaldžiomis agentūromis, mokslinių tyrimų ir technologijų centrais, ENISA“, – teigė ministras R. Palaitis.

Susitikimo metu Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. A. Pumputis išreiškė didelį susidomėjimą elektroninės erdvės saugumo centru ir idėja skatinti veiksmingą bendradarbiavimą tarp akademinės visuomenės, verslo ir viešojo sektoriaus siekiant panaudoti turimas žinias, mokslo inovacijas visuomenės saugumo iššūkiams spręsti.

„Džiaugiuosi, kad Vidaus reikalų ministerija kelia tokias iniciatyvas. Jeigu galėtume prisidėti prie šio centro kūrimo, būti jums naudingi, tai būtų tiesiog nuostabu. Mums taip pat rūpi mokslą pajungti visuomenės interesams“, – sakė rektorius.

Artimiausiu metu elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėją ir koncepciją ketinama pristatyti ir kitoms šalies mokslo institucijoms, kurių mokslinė tiriamoji veikla susijusi su inovacijomis kibernetinio saugumo srityje. Kurios mokslo institucijos taps strateginiais partneriais elektroninės erdvės saugumo centrui steigti, priklausys nuo jų patirties kibernetinio saugumo srityje, mokslininkų, turinčių apdovanojimus už inovacijas saugumo srityje, skaičiaus, tinkamos infrastruktūros ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »