Vidaus reikalų ministerija ieško partnerio elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrui įkurti

Publikuota: 2011 m. spalio 18 d. antradienis

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vadovaujama delegacija šiandien susitiko su Mykolo Romerio universiteto rektoriumi prof. dr. Alvydu Pumpučiu aptarti galimybių įkurti elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrą, kuris pasiūlytų aukštos kvalifikacijos ekspertų, skatintų inovacijas ir padėtų įgyvendinti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą.

„Vidaus reikalų ministerija didelį dėmesį skiria inovacijoms saugumo srityje. Suvokdami, kad inovacijos gimsta tik sujungus kompetenciją, patirtį ir investicijas, o pasiteisina tik tuomet, kai turi realią pritaikomąją vertę žmonėms, ieškome strateginio partnerio tarp mokslo institucijų“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėja kilo Vyriausybei patvirtinus pirmąją nacionalinę programą kibernetinio saugumo plėtrai. Šioje programoje už elektroninės erdvės saugą ir plėtrą atsakingoms institucijoms iškelta per 60 konkrečių uždavinių, tarp kurių – suformuoti grėsmių ir pažeidžiamumų kibernetinėje erdvėje valdymo sistemą, sukurti elektroninės informacijos saugos sistemą, stiprinti teisinę bazę, reikalingą efektyviam reagavimui į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose, dalyvauti NATO kibernetinės gynybos tobulinimo centro veikloje, tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose, tobulinti kovos su nusikalstamomis veikomis kibernetinėje erdvėje sistemą ir kt.

Pasak vidaus reikalų ministro, jau dabar pastebima, kad įgyvendinant iškeltus uždavinius, daugelis institucijų susiduria su nemaža iššūkių: Lietuvoje trūksta kibernetinio saugumo ekspertų, nėra bendradarbiavimo tarp viešojo ir privataus sektoriaus, akademinės bendruomenės, taip pat – komunikacijos tarp valstybės ir mokslo institucijų formuojant valstybės poreikius bei gaunant informaciją apie naujausius pasiekimus ir praktinius pritaikymo pavyzdžius. „Didžiulė paspirtis būtų ir glaudesnis bendradarbiavimas su Europos Komisijai pavaldžiomis agentūromis, mokslinių tyrimų ir technologijų centrais, ENISA“, – teigė ministras R. Palaitis.

Susitikimo metu Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. A. Pumputis išreiškė didelį susidomėjimą elektroninės erdvės saugumo centru ir idėja skatinti veiksmingą bendradarbiavimą tarp akademinės visuomenės, verslo ir viešojo sektoriaus siekiant panaudoti turimas žinias, mokslo inovacijas visuomenės saugumo iššūkiams spręsti.

„Džiaugiuosi, kad Vidaus reikalų ministerija kelia tokias iniciatyvas. Jeigu galėtume prisidėti prie šio centro kūrimo, būti jums naudingi, tai būtų tiesiog nuostabu. Mums taip pat rūpi mokslą pajungti visuomenės interesams“, – sakė rektorius.

Artimiausiu metu elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėją ir koncepciją ketinama pristatyti ir kitoms šalies mokslo institucijoms, kurių mokslinė tiriamoji veikla susijusi su inovacijomis kibernetinio saugumo srityje. Kurios mokslo institucijos taps strateginiais partneriais elektroninės erdvės saugumo centrui steigti, priklausys nuo jų patirties kibernetinio saugumo srityje, mokslininkų, turinčių apdovanojimus už inovacijas saugumo srityje, skaičiaus, tinkamos infrastruktūros ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »