Vidaus reikalų ministerija ieško partnerio elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrui įkurti

Publikuota: 2011 m. spalio 18 d. antradienis

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vadovaujama delegacija šiandien susitiko su Mykolo Romerio universiteto rektoriumi prof. dr. Alvydu Pumpučiu aptarti galimybių įkurti elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrą, kuris pasiūlytų aukštos kvalifikacijos ekspertų, skatintų inovacijas ir padėtų įgyvendinti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą.

„Vidaus reikalų ministerija didelį dėmesį skiria inovacijoms saugumo srityje. Suvokdami, kad inovacijos gimsta tik sujungus kompetenciją, patirtį ir investicijas, o pasiteisina tik tuomet, kai turi realią pritaikomąją vertę žmonėms, ieškome strateginio partnerio tarp mokslo institucijų“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėja kilo Vyriausybei patvirtinus pirmąją nacionalinę programą kibernetinio saugumo plėtrai. Šioje programoje už elektroninės erdvės saugą ir plėtrą atsakingoms institucijoms iškelta per 60 konkrečių uždavinių, tarp kurių – suformuoti grėsmių ir pažeidžiamumų kibernetinėje erdvėje valdymo sistemą, sukurti elektroninės informacijos saugos sistemą, stiprinti teisinę bazę, reikalingą efektyviam reagavimui į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose, dalyvauti NATO kibernetinės gynybos tobulinimo centro veikloje, tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose, tobulinti kovos su nusikalstamomis veikomis kibernetinėje erdvėje sistemą ir kt.

Pasak vidaus reikalų ministro, jau dabar pastebima, kad įgyvendinant iškeltus uždavinius, daugelis institucijų susiduria su nemaža iššūkių: Lietuvoje trūksta kibernetinio saugumo ekspertų, nėra bendradarbiavimo tarp viešojo ir privataus sektoriaus, akademinės bendruomenės, taip pat – komunikacijos tarp valstybės ir mokslo institucijų formuojant valstybės poreikius bei gaunant informaciją apie naujausius pasiekimus ir praktinius pritaikymo pavyzdžius. „Didžiulė paspirtis būtų ir glaudesnis bendradarbiavimas su Europos Komisijai pavaldžiomis agentūromis, mokslinių tyrimų ir technologijų centrais, ENISA“, – teigė ministras R. Palaitis.

Susitikimo metu Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. A. Pumputis išreiškė didelį susidomėjimą elektroninės erdvės saugumo centru ir idėja skatinti veiksmingą bendradarbiavimą tarp akademinės visuomenės, verslo ir viešojo sektoriaus siekiant panaudoti turimas žinias, mokslo inovacijas visuomenės saugumo iššūkiams spręsti.

„Džiaugiuosi, kad Vidaus reikalų ministerija kelia tokias iniciatyvas. Jeigu galėtume prisidėti prie šio centro kūrimo, būti jums naudingi, tai būtų tiesiog nuostabu. Mums taip pat rūpi mokslą pajungti visuomenės interesams“, – sakė rektorius.

Artimiausiu metu elektroninės erdvės saugumo tyrimų centro idėją ir koncepciją ketinama pristatyti ir kitoms šalies mokslo institucijoms, kurių mokslinė tiriamoji veikla susijusi su inovacijomis kibernetinio saugumo srityje. Kurios mokslo institucijos taps strateginiais partneriais elektroninės erdvės saugumo centrui steigti, priklausys nuo jų patirties kibernetinio saugumo srityje, mokslininkų, turinčių apdovanojimus už inovacijas saugumo srityje, skaičiaus, tinkamos infrastruktūros ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė

Sukurta elektroninio mokymosi informacinė sistema. Jos pagrindu teikiama interaktyvi elektroninio mokymosi paslauga. skaityti »

Klaipėdos universitetas užmegs naujus ryšius su Kroatija

2016 m. birželio 9 dieną Klaipėdos universitete (KU) lankysis Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis ponas Krešimir Kedmenec bei Kroatijos Respublikos Ekonomikos ministro pavaduotojas Zdeslav Matić. skaityti »

LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją. skaityti »

Šiaulių universitetas bendradarbiaus su kompanija „Microsoft“

Birželio 2 d. Šiaulių universiteto atstovai susitiko su „Microsoft Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ainiu Kavaliausku. skaityti »

Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams – garbingas Europos Parlamento apdovanojimas

Šiemet Europos Sąjungos piliečio adovanojimą Europos Parlamentas skyrė Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams, kuriuos šiam garbingam apdovanojimui nominavo Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. skaityti »

Prasidėjo bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

Prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 42 aukštosios mokyklos. skaityti »

UNESCO Tarptautinis švietimo biuras bendradarbiaus su VDU

Pasaulinis švietimo kompetencijų centras, UNESCO Tarptautinis švietimo biuras (IBE) savo ekspertines žinias nuo šiol aktyviau skleis ir Lietuvoje. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline moksleivių akademija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) gegužės 31 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline moksleivių akademija. skaityti »

Paskelbti Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Gegužės 30 dieną apdovanoti pirmosios moksleivių Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai. Šiemet olimpiados finale dalyvavo apie keturis šimtus 9-10 ir 11-12 klasių moksleivių iš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą pasauliniame makaronų tiltų čempionate

Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komanda „Špikis“ įspūdingai ištaškė savo iš makaronų pastatytą tiltą ir pagerino dar prieš metus jų pačių pasiektą Lietuvos rekordą. skaityti »