Vienerius metus veikiančiose Aktyviosiose klasėse – geresni mokymosi rezultatai

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Prieš metus, 2013 m. kovo 21 d., Vilniaus Taikos progimnazijoje buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje Aktyvioji klasė. Tarpusavyje derinant skaitmeninį mokomąjį turinį, specialią įrangą ir įprastus vadovėlius 5-6 klasių mokiniams pradėtos vesti gamtos ir žmogaus bei matematikos dalykų pamokos. Per metus Aktyviosios klasės sprendimas buvo įdiegtas 15-oje mokyklų visoje Lietuvoje. Šiemet planuojama įrengti dar 16 tokių klasių.

„Aktyvioji klasė buvo sukurta siekiant suteikti galimybę mokiniams bei mokytojams naudotis skaitmeniniu turiniu ir pažangiomis išmaniosiomis technologijomis. Mokytojams šiose klasėse yra paprasčiau dirbti, o mokiniai, galėdami pamokose naudotis naujausiomis technologijomis, būna aktyvesni. Šiandien Aktyviąja klase jau naudojasi 60 mokytojų ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kituose šalies miestuose – Alytuje, Šilalėje bei Kalvarijoje. Mūsų projekte dalyvaujančius mokytojus konsultuojame, rengiame nemokamus technologinius bei metodinius mokymus. Naujos kartos mokymu domisi vis daugiau mokyklų, todėl šiemet Lietuvoje planuojame įrengti dar 16 Aktyviųjų klasių“, – pasakojo projektą vystančios leidybos įmonės „Šviesa“ vadovė Jurgita Nacevičienė.

Tokio pobūdžio kompleksinis Aktyviųjų klasių projektas Lietuvoje įgyvendinamas pirmą kartą. Projekte dalyvaujančiose mokyklose buvo įdiegtos mokymui ir mokymuisi skirtos interaktyvios priemonės, skaitmeninis turinys bei nuolat organizuojami specialūs mokymai pedagogams – visa tai sėkmingai padeda plėsti naujos kartos mokymo ir mokymosi sprendimus, didinti jų efektyvumą bei kurti inovatyvią ir patirtimi aktyviai besidalinančią mokytojų bendruomenę.

Pasak Aktyviojoje klasėje jau metus gamtos ir žmogaus dalyko pamokas vedančios Vilniaus Taikos progimnazijos mokytojos Rasos Žukauskienės, šioje klasėje besimokantys mokiniai tapo aktyvesni ir pamokų metu labiau sutelkia dėmesį.

„Pamokų Aktyviojoje klasėje metu mokiniams visuomet pateikiamos įdomios užduotys, todėl pamokos neprailgsta, visi lengviau išlaiko dėmesį. Tokias pamokas paprasta planuoti, nes užduotys parengtos iš anksto, o mokiniai jas sprendžia nuotoliniu būdu. Mokykloje įkūrus Aktyviąją klasę nudžiugino ir geresni kontrolinių darbų rezultatai – derinant įvairias mokymo priemones, mokiniai lengviau įsimena informaciją, greičiau sprendžia užduotis, daro mažiau klaidų“, − sakė R. Žukauskienė.

Aktyviosios klasės sprendimas, įdiegtas mokyklose, apima mokomąjį turinį (skaitmeninė mokytojo darbo aplinka „e.Šviesa“, skaitmeninių vadovėlių komplektai ir interaktyviosios pateiktys – matematikos bei gamtos ir žmogaus dalykai, metodinės rekomendacijos), įrangą (interaktyvios lentos, apklausos ir vertinimo sistemos, programinė įranga „ActivInspire“), mokymus ir specialistų konsultacijas mokytojams bei jiems sukurtą virtualią erdvę, kur galima būtų talpinti išteklius ir dalintis patirtimi.

Įdiegti sprendimai orientuoti į penktas-šeštas klases, kuriose dėstomi gamtos ir žmogaus, matematikos dalykai, tačiau pačia klase gali naudotis ir kitų sričių pedagogai. Taip pat šiuo metu jau yra paruošti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, 9-10 klasės matematikos, 9 klasės lietuvių kalbos, 7 klasės istorijos, 7 klasės fizikos ir 7-9 klasių biologijos interaktyviųjų pateikčių rinkiniai.

Išsamesnę informaciją apie Aktyviąsias klases galima rasti internete www.aktyviklase.lt.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »