Vienerius metus veikiančiose Aktyviosiose klasėse – geresni mokymosi rezultatai

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Prieš metus, 2013 m. kovo 21 d., Vilniaus Taikos progimnazijoje buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje Aktyvioji klasė. Tarpusavyje derinant skaitmeninį mokomąjį turinį, specialią įrangą ir įprastus vadovėlius 5-6 klasių mokiniams pradėtos vesti gamtos ir žmogaus bei matematikos dalykų pamokos. Per metus Aktyviosios klasės sprendimas buvo įdiegtas 15-oje mokyklų visoje Lietuvoje. Šiemet planuojama įrengti dar 16 tokių klasių.

„Aktyvioji klasė buvo sukurta siekiant suteikti galimybę mokiniams bei mokytojams naudotis skaitmeniniu turiniu ir pažangiomis išmaniosiomis technologijomis. Mokytojams šiose klasėse yra paprasčiau dirbti, o mokiniai, galėdami pamokose naudotis naujausiomis technologijomis, būna aktyvesni. Šiandien Aktyviąja klase jau naudojasi 60 mokytojų ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kituose šalies miestuose – Alytuje, Šilalėje bei Kalvarijoje. Mūsų projekte dalyvaujančius mokytojus konsultuojame, rengiame nemokamus technologinius bei metodinius mokymus. Naujos kartos mokymu domisi vis daugiau mokyklų, todėl šiemet Lietuvoje planuojame įrengti dar 16 Aktyviųjų klasių“, – pasakojo projektą vystančios leidybos įmonės „Šviesa“ vadovė Jurgita Nacevičienė.

Tokio pobūdžio kompleksinis Aktyviųjų klasių projektas Lietuvoje įgyvendinamas pirmą kartą. Projekte dalyvaujančiose mokyklose buvo įdiegtos mokymui ir mokymuisi skirtos interaktyvios priemonės, skaitmeninis turinys bei nuolat organizuojami specialūs mokymai pedagogams – visa tai sėkmingai padeda plėsti naujos kartos mokymo ir mokymosi sprendimus, didinti jų efektyvumą bei kurti inovatyvią ir patirtimi aktyviai besidalinančią mokytojų bendruomenę.

Pasak Aktyviojoje klasėje jau metus gamtos ir žmogaus dalyko pamokas vedančios Vilniaus Taikos progimnazijos mokytojos Rasos Žukauskienės, šioje klasėje besimokantys mokiniai tapo aktyvesni ir pamokų metu labiau sutelkia dėmesį.

„Pamokų Aktyviojoje klasėje metu mokiniams visuomet pateikiamos įdomios užduotys, todėl pamokos neprailgsta, visi lengviau išlaiko dėmesį. Tokias pamokas paprasta planuoti, nes užduotys parengtos iš anksto, o mokiniai jas sprendžia nuotoliniu būdu. Mokykloje įkūrus Aktyviąją klasę nudžiugino ir geresni kontrolinių darbų rezultatai – derinant įvairias mokymo priemones, mokiniai lengviau įsimena informaciją, greičiau sprendžia užduotis, daro mažiau klaidų“, − sakė R. Žukauskienė.

Aktyviosios klasės sprendimas, įdiegtas mokyklose, apima mokomąjį turinį (skaitmeninė mokytojo darbo aplinka „e.Šviesa“, skaitmeninių vadovėlių komplektai ir interaktyviosios pateiktys – matematikos bei gamtos ir žmogaus dalykai, metodinės rekomendacijos), įrangą (interaktyvios lentos, apklausos ir vertinimo sistemos, programinė įranga „ActivInspire“), mokymus ir specialistų konsultacijas mokytojams bei jiems sukurtą virtualią erdvę, kur galima būtų talpinti išteklius ir dalintis patirtimi.

Įdiegti sprendimai orientuoti į penktas-šeštas klases, kuriose dėstomi gamtos ir žmogaus, matematikos dalykai, tačiau pačia klase gali naudotis ir kitų sričių pedagogai. Taip pat šiuo metu jau yra paruošti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, 9-10 klasės matematikos, 9 klasės lietuvių kalbos, 7 klasės istorijos, 7 klasės fizikos ir 7-9 klasių biologijos interaktyviųjų pateikčių rinkiniai.

Išsamesnę informaciją apie Aktyviąsias klases galima rasti internete www.aktyviklase.lt.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »