Vienerius metus veikiančiose Aktyviosiose klasėse – geresni mokymosi rezultatai

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Prieš metus, 2013 m. kovo 21 d., Vilniaus Taikos progimnazijoje buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje Aktyvioji klasė. Tarpusavyje derinant skaitmeninį mokomąjį turinį, specialią įrangą ir įprastus vadovėlius 5-6 klasių mokiniams pradėtos vesti gamtos ir žmogaus bei matematikos dalykų pamokos. Per metus Aktyviosios klasės sprendimas buvo įdiegtas 15-oje mokyklų visoje Lietuvoje. Šiemet planuojama įrengti dar 16 tokių klasių.

„Aktyvioji klasė buvo sukurta siekiant suteikti galimybę mokiniams bei mokytojams naudotis skaitmeniniu turiniu ir pažangiomis išmaniosiomis technologijomis. Mokytojams šiose klasėse yra paprasčiau dirbti, o mokiniai, galėdami pamokose naudotis naujausiomis technologijomis, būna aktyvesni. Šiandien Aktyviąja klase jau naudojasi 60 mokytojų ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kituose šalies miestuose – Alytuje, Šilalėje bei Kalvarijoje. Mūsų projekte dalyvaujančius mokytojus konsultuojame, rengiame nemokamus technologinius bei metodinius mokymus. Naujos kartos mokymu domisi vis daugiau mokyklų, todėl šiemet Lietuvoje planuojame įrengti dar 16 Aktyviųjų klasių“, – pasakojo projektą vystančios leidybos įmonės „Šviesa“ vadovė Jurgita Nacevičienė.

Tokio pobūdžio kompleksinis Aktyviųjų klasių projektas Lietuvoje įgyvendinamas pirmą kartą. Projekte dalyvaujančiose mokyklose buvo įdiegtos mokymui ir mokymuisi skirtos interaktyvios priemonės, skaitmeninis turinys bei nuolat organizuojami specialūs mokymai pedagogams – visa tai sėkmingai padeda plėsti naujos kartos mokymo ir mokymosi sprendimus, didinti jų efektyvumą bei kurti inovatyvią ir patirtimi aktyviai besidalinančią mokytojų bendruomenę.

Pasak Aktyviojoje klasėje jau metus gamtos ir žmogaus dalyko pamokas vedančios Vilniaus Taikos progimnazijos mokytojos Rasos Žukauskienės, šioje klasėje besimokantys mokiniai tapo aktyvesni ir pamokų metu labiau sutelkia dėmesį.

„Pamokų Aktyviojoje klasėje metu mokiniams visuomet pateikiamos įdomios užduotys, todėl pamokos neprailgsta, visi lengviau išlaiko dėmesį. Tokias pamokas paprasta planuoti, nes užduotys parengtos iš anksto, o mokiniai jas sprendžia nuotoliniu būdu. Mokykloje įkūrus Aktyviąją klasę nudžiugino ir geresni kontrolinių darbų rezultatai – derinant įvairias mokymo priemones, mokiniai lengviau įsimena informaciją, greičiau sprendžia užduotis, daro mažiau klaidų“, − sakė R. Žukauskienė.

Aktyviosios klasės sprendimas, įdiegtas mokyklose, apima mokomąjį turinį (skaitmeninė mokytojo darbo aplinka „e.Šviesa“, skaitmeninių vadovėlių komplektai ir interaktyviosios pateiktys – matematikos bei gamtos ir žmogaus dalykai, metodinės rekomendacijos), įrangą (interaktyvios lentos, apklausos ir vertinimo sistemos, programinė įranga „ActivInspire“), mokymus ir specialistų konsultacijas mokytojams bei jiems sukurtą virtualią erdvę, kur galima būtų talpinti išteklius ir dalintis patirtimi.

Įdiegti sprendimai orientuoti į penktas-šeštas klases, kuriose dėstomi gamtos ir žmogaus, matematikos dalykai, tačiau pačia klase gali naudotis ir kitų sričių pedagogai. Taip pat šiuo metu jau yra paruošti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, 9-10 klasės matematikos, 9 klasės lietuvių kalbos, 7 klasės istorijos, 7 klasės fizikos ir 7-9 klasių biologijos interaktyviųjų pateikčių rinkiniai.

Išsamesnę informaciją apie Aktyviąsias klases galima rasti internete www.aktyviklase.lt.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. skaityti »

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »