Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Valdovų rūmų muziejuje Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Šia sutartimi bus siekiama glaudesnio abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo švietimo, kultūros ir sporto plėtros srityse, bus gerinama abiejų aukštųjų mokyklų studijų kokybė, dalijamasi mokslo žiniomis ir pasiekimais.

Sutartis pratęs ilgametę abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo tradiciją, praplės šio bendradarbiavimo sritis. Iki šiol Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengė studentų mainus, kurių metu Vilniaus universiteto TSPMI studentai galėjo susipažinti su Lietuvos karo akademijos veikla, mokymo metodais, Lietuvos kariuomene, o į Vilniaus universitetą atvykę kariūnai plėtė politikos mokslų žinias.

„Sutartis neatsiranda tuščioje vietoje: daugiau nei dešimtmetį sėkmingai vyksta VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bendradarbiavimas, pagimdęs metinę strateginę apžvalgą, ne vieną sėkmingą konferenciją, perskaitytą kursą, parengtą karininką-magistrą ir visą būrį politikos mokslų bakalaurų <...>. Šiandien pasirašome plačią ir visą apimančią, sakytume, istorinę sutartį, kurioje galime rasti ir bendrus mokslinius projektus, ir doktorantūrą, ir infrastruktūrinius projektus. Labai svarbu, kad šią iškilmingą sutartį lydėtų konkretūs susitarimai ir darbai“, – sakė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prof. dr. Valdas Rakutis.

Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija bendradarbiaus rengdami bendras studijų programas, plėtos bendrą specialistų rengimą, kartu vykdys mokslinius projektus, organizuos įvairius seminarus ir mokslines konferencijas.

„Kadangi VU yra tikras universitetas, kuris turi visų mokslo sričių specialistus rengiančias specialybes, matau tikrai plačią dirvą bendradarbiavimui. XXI amžiuje, ką parodė ir neseni Rusijos agresijos prieš Ukrainą veiksmai, karas vyksta ir informacinėje erdvėje, ne tik ginklais, todėl būsimiems kariams bus naudingi VU specialistai, dėstantys matematikos ir informatikos, politikos mokslų, komunikacijos ir kitas specialybes. Man labai džiugu šioje istorinėje menėje pasirašyti sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Sutartimi tik patvirtiname, kad Vilniaus universitetas ir toliau išliks patriotiškumo mokykla“, – bendradarbiavimo prasmę pabrėžė l. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys. Jis tikisi, kad sutartis išliks ilgalaikė ir naudinga ne tik universitetui, bet ir valstybei.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »