Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Valdovų rūmų muziejuje Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Šia sutartimi bus siekiama glaudesnio abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo švietimo, kultūros ir sporto plėtros srityse, bus gerinama abiejų aukštųjų mokyklų studijų kokybė, dalijamasi mokslo žiniomis ir pasiekimais.

Sutartis pratęs ilgametę abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo tradiciją, praplės šio bendradarbiavimo sritis. Iki šiol Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengė studentų mainus, kurių metu Vilniaus universiteto TSPMI studentai galėjo susipažinti su Lietuvos karo akademijos veikla, mokymo metodais, Lietuvos kariuomene, o į Vilniaus universitetą atvykę kariūnai plėtė politikos mokslų žinias.

„Sutartis neatsiranda tuščioje vietoje: daugiau nei dešimtmetį sėkmingai vyksta VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bendradarbiavimas, pagimdęs metinę strateginę apžvalgą, ne vieną sėkmingą konferenciją, perskaitytą kursą, parengtą karininką-magistrą ir visą būrį politikos mokslų bakalaurų <...>. Šiandien pasirašome plačią ir visą apimančią, sakytume, istorinę sutartį, kurioje galime rasti ir bendrus mokslinius projektus, ir doktorantūrą, ir infrastruktūrinius projektus. Labai svarbu, kad šią iškilmingą sutartį lydėtų konkretūs susitarimai ir darbai“, – sakė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prof. dr. Valdas Rakutis.

Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija bendradarbiaus rengdami bendras studijų programas, plėtos bendrą specialistų rengimą, kartu vykdys mokslinius projektus, organizuos įvairius seminarus ir mokslines konferencijas.

„Kadangi VU yra tikras universitetas, kuris turi visų mokslo sričių specialistus rengiančias specialybes, matau tikrai plačią dirvą bendradarbiavimui. XXI amžiuje, ką parodė ir neseni Rusijos agresijos prieš Ukrainą veiksmai, karas vyksta ir informacinėje erdvėje, ne tik ginklais, todėl būsimiems kariams bus naudingi VU specialistai, dėstantys matematikos ir informatikos, politikos mokslų, komunikacijos ir kitas specialybes. Man labai džiugu šioje istorinėje menėje pasirašyti sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Sutartimi tik patvirtiname, kad Vilniaus universitetas ir toliau išliks patriotiškumo mokykla“, – bendradarbiavimo prasmę pabrėžė l. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys. Jis tikisi, kad sutartis išliks ilgalaikė ir naudinga ne tik universitetui, bet ir valstybei.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »