Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Valdovų rūmų muziejuje Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Šia sutartimi bus siekiama glaudesnio abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo švietimo, kultūros ir sporto plėtros srityse, bus gerinama abiejų aukštųjų mokyklų studijų kokybė, dalijamasi mokslo žiniomis ir pasiekimais.

Sutartis pratęs ilgametę abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo tradiciją, praplės šio bendradarbiavimo sritis. Iki šiol Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengė studentų mainus, kurių metu Vilniaus universiteto TSPMI studentai galėjo susipažinti su Lietuvos karo akademijos veikla, mokymo metodais, Lietuvos kariuomene, o į Vilniaus universitetą atvykę kariūnai plėtė politikos mokslų žinias.

„Sutartis neatsiranda tuščioje vietoje: daugiau nei dešimtmetį sėkmingai vyksta VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bendradarbiavimas, pagimdęs metinę strateginę apžvalgą, ne vieną sėkmingą konferenciją, perskaitytą kursą, parengtą karininką-magistrą ir visą būrį politikos mokslų bakalaurų <...>. Šiandien pasirašome plačią ir visą apimančią, sakytume, istorinę sutartį, kurioje galime rasti ir bendrus mokslinius projektus, ir doktorantūrą, ir infrastruktūrinius projektus. Labai svarbu, kad šią iškilmingą sutartį lydėtų konkretūs susitarimai ir darbai“, – sakė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prof. dr. Valdas Rakutis.

Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija bendradarbiaus rengdami bendras studijų programas, plėtos bendrą specialistų rengimą, kartu vykdys mokslinius projektus, organizuos įvairius seminarus ir mokslines konferencijas.

„Kadangi VU yra tikras universitetas, kuris turi visų mokslo sričių specialistus rengiančias specialybes, matau tikrai plačią dirvą bendradarbiavimui. XXI amžiuje, ką parodė ir neseni Rusijos agresijos prieš Ukrainą veiksmai, karas vyksta ir informacinėje erdvėje, ne tik ginklais, todėl būsimiems kariams bus naudingi VU specialistai, dėstantys matematikos ir informatikos, politikos mokslų, komunikacijos ir kitas specialybes. Man labai džiugu šioje istorinėje menėje pasirašyti sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Sutartimi tik patvirtiname, kad Vilniaus universitetas ir toliau išliks patriotiškumo mokykla“, – bendradarbiavimo prasmę pabrėžė l. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys. Jis tikisi, kad sutartis išliks ilgalaikė ir naudinga ne tik universitetui, bet ir valstybei.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »