Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Valdovų rūmų muziejuje Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Šia sutartimi bus siekiama glaudesnio abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo švietimo, kultūros ir sporto plėtros srityse, bus gerinama abiejų aukštųjų mokyklų studijų kokybė, dalijamasi mokslo žiniomis ir pasiekimais.

Sutartis pratęs ilgametę abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo tradiciją, praplės šio bendradarbiavimo sritis. Iki šiol Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengė studentų mainus, kurių metu Vilniaus universiteto TSPMI studentai galėjo susipažinti su Lietuvos karo akademijos veikla, mokymo metodais, Lietuvos kariuomene, o į Vilniaus universitetą atvykę kariūnai plėtė politikos mokslų žinias.

„Sutartis neatsiranda tuščioje vietoje: daugiau nei dešimtmetį sėkmingai vyksta VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bendradarbiavimas, pagimdęs metinę strateginę apžvalgą, ne vieną sėkmingą konferenciją, perskaitytą kursą, parengtą karininką-magistrą ir visą būrį politikos mokslų bakalaurų <...>. Šiandien pasirašome plačią ir visą apimančią, sakytume, istorinę sutartį, kurioje galime rasti ir bendrus mokslinius projektus, ir doktorantūrą, ir infrastruktūrinius projektus. Labai svarbu, kad šią iškilmingą sutartį lydėtų konkretūs susitarimai ir darbai“, – sakė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prof. dr. Valdas Rakutis.

Vilniaus universitetas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija bendradarbiaus rengdami bendras studijų programas, plėtos bendrą specialistų rengimą, kartu vykdys mokslinius projektus, organizuos įvairius seminarus ir mokslines konferencijas.

„Kadangi VU yra tikras universitetas, kuris turi visų mokslo sričių specialistus rengiančias specialybes, matau tikrai plačią dirvą bendradarbiavimui. XXI amžiuje, ką parodė ir neseni Rusijos agresijos prieš Ukrainą veiksmai, karas vyksta ir informacinėje erdvėje, ne tik ginklais, todėl būsimiems kariams bus naudingi VU specialistai, dėstantys matematikos ir informatikos, politikos mokslų, komunikacijos ir kitas specialybes. Man labai džiugu šioje istorinėje menėje pasirašyti sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Sutartimi tik patvirtiname, kad Vilniaus universitetas ir toliau išliks patriotiškumo mokykla“, – bendradarbiavimo prasmę pabrėžė l. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys. Jis tikisi, kad sutartis išliks ilgalaikė ir naudinga ne tik universitetui, bet ir valstybei.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »