Vilniaus universitetas skelbia 2013 metų priėmimo taisykles

Publikuota: 2013 m. kovo 31 d. sekmadienis

Vilniaus universiteto (VU) Senato komisija patvirtino 2013 metų priėmimo taisykles į pirmąją ir antrąją pakopas. Šiemet universitetas kviečia studijuoti 83 pirmosios pakopos ir 116 antrosios pakopos, tarp jų – vientisąsias teisės, medicinos ir odontologijos studijų programas.

„Šiais metais į pirmosios pakopos studijas esame pasiruošę priimti 4792 studentus. Į valstybės finansuojamas vietas priimsime 3663 studentus, į nefinansuojamas – 1129 studentus. Antrosios pakopos studijų programose galės studijuoti 2248 studentai: 1129 valstybės finansuojamose vietose ir 1119 – nefinansuojamose vietose“, – teigia VU prorektorius akademiniams reikalams doc. Kęstutis Dubnikas.

Universitetas besidomintiems siūlo rinktis ir naujas, tik 2012 metais pradėtas vykdyti studijų programas: pirmosios pakopos studentai kviečiami studijuoti socialinę politiką, audiovizualinį vertimą, kūrybos komunikaciją, vertimą, ekonomiką ir vadybą, antrosios pakopos – verslo procesų valdymą, skandinavistiką, skandinavistiką ir Europos studijas, meno vadybą, analitinę žurnalistiką, politiką ir medijas, viešosios politikos analizę, baudžiamąją justiciją, viešąją teisę. Nuo 2013 metų rugsėjo turėtų startuoti nauja mikrobiologijos ir biotechnologijų pirmosios pakopos studijų programa, iš esmės atnaujinta Kultūros informacijos ir komunikacijos programa, antrosios pakopos nauja Rytų ir Vakarų verslo studijų programa bei trys iš esmės atnaujintos – tarptautinių santykių ir diplomatijos, Rytų Europos ir Rusijos studijų, Europos studijų: idėjos, institucijos ir ekonomika – studijų programos.

„Moksleivius ir kitus norinčius kviečiame studijuoti tokias studijų programas, kokių nerasite jokioje kitoje aukštojoje mokykloje. Taip pat primename, kad kai kuriose programose pirmojoje pakopoje galima rinktis gretutines studijas bei siekti dvigubo bakalauro kvalifikacinio laipsnio“, –  sakė VU akademinių reikalų prorektorius.

Svarbiausios priėmimo datos į pirmos bei antros pakopos studijas skelbiamos Universiteto tinklapyje kviecia.vu.lt. Čia besidomintieji taip pat galės rasti informaciją apie Universitete vykdomas studijų programas, jų kainas, trukmę, konkursinio balo sandarą, registracijos mokesčius ir kitus svarbius priėmimo aspektus.

Pažymėtina, kad stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas Vilniaus universitete yra nustatyta minimali galimo konkursinio balo riba. t.y. į šias studijas priimami tik tie asmenys, kurių konkursinis balas yra ne mažesnis kaip 10,4. Šią sąlygą kelia tik Vilniaus universitetas, siekiantis pritraukti studijuoti geriausius moksleivius.

Be to, būsimi VU studentai turės galimybę studijų sutartis sudaryti atvykstant arba internetu neatvykstant į universitetą. Neatvykstant studijų sutartis bus galima sudaryti asmenims, besinaudojantiems elektronine bankininkyste, taip pat elektroninio parašo vartotojams. Šie asmenys VU studentais galės tapti nuotoliniu būdu, o į universitetą atvykti reikės tik rugsėjį – studijuoti. Elektroninio parašo naudojimas taip pat įgalins VU studentais ir studentėmis tapti užsienyje esančius asmenis, nes atlikti visas stojimo procedūras galima iš bet kurio pasaulio krašto, kuriame yra interneto ryšys.

Šaltinis: universiteto naujienos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »