Vilniaus universitetas skelbia 2013 metų priėmimo taisykles

Publikuota: 2013 m. kovo 31 d. sekmadienis

Vilniaus universiteto (VU) Senato komisija patvirtino 2013 metų priėmimo taisykles į pirmąją ir antrąją pakopas. Šiemet universitetas kviečia studijuoti 83 pirmosios pakopos ir 116 antrosios pakopos, tarp jų – vientisąsias teisės, medicinos ir odontologijos studijų programas.

„Šiais metais į pirmosios pakopos studijas esame pasiruošę priimti 4792 studentus. Į valstybės finansuojamas vietas priimsime 3663 studentus, į nefinansuojamas – 1129 studentus. Antrosios pakopos studijų programose galės studijuoti 2248 studentai: 1129 valstybės finansuojamose vietose ir 1119 – nefinansuojamose vietose“, – teigia VU prorektorius akademiniams reikalams doc. Kęstutis Dubnikas.

Universitetas besidomintiems siūlo rinktis ir naujas, tik 2012 metais pradėtas vykdyti studijų programas: pirmosios pakopos studentai kviečiami studijuoti socialinę politiką, audiovizualinį vertimą, kūrybos komunikaciją, vertimą, ekonomiką ir vadybą, antrosios pakopos – verslo procesų valdymą, skandinavistiką, skandinavistiką ir Europos studijas, meno vadybą, analitinę žurnalistiką, politiką ir medijas, viešosios politikos analizę, baudžiamąją justiciją, viešąją teisę. Nuo 2013 metų rugsėjo turėtų startuoti nauja mikrobiologijos ir biotechnologijų pirmosios pakopos studijų programa, iš esmės atnaujinta Kultūros informacijos ir komunikacijos programa, antrosios pakopos nauja Rytų ir Vakarų verslo studijų programa bei trys iš esmės atnaujintos – tarptautinių santykių ir diplomatijos, Rytų Europos ir Rusijos studijų, Europos studijų: idėjos, institucijos ir ekonomika – studijų programos.

„Moksleivius ir kitus norinčius kviečiame studijuoti tokias studijų programas, kokių nerasite jokioje kitoje aukštojoje mokykloje. Taip pat primename, kad kai kuriose programose pirmojoje pakopoje galima rinktis gretutines studijas bei siekti dvigubo bakalauro kvalifikacinio laipsnio“, –  sakė VU akademinių reikalų prorektorius.

Svarbiausios priėmimo datos į pirmos bei antros pakopos studijas skelbiamos Universiteto tinklapyje kviecia.vu.lt. Čia besidomintieji taip pat galės rasti informaciją apie Universitete vykdomas studijų programas, jų kainas, trukmę, konkursinio balo sandarą, registracijos mokesčius ir kitus svarbius priėmimo aspektus.

Pažymėtina, kad stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas Vilniaus universitete yra nustatyta minimali galimo konkursinio balo riba. t.y. į šias studijas priimami tik tie asmenys, kurių konkursinis balas yra ne mažesnis kaip 10,4. Šią sąlygą kelia tik Vilniaus universitetas, siekiantis pritraukti studijuoti geriausius moksleivius.

Be to, būsimi VU studentai turės galimybę studijų sutartis sudaryti atvykstant arba internetu neatvykstant į universitetą. Neatvykstant studijų sutartis bus galima sudaryti asmenims, besinaudojantiems elektronine bankininkyste, taip pat elektroninio parašo vartotojams. Šie asmenys VU studentais galės tapti nuotoliniu būdu, o į universitetą atvykti reikės tik rugsėjį – studijuoti. Elektroninio parašo naudojimas taip pat įgalins VU studentais ir studentėmis tapti užsienyje esančius asmenis, nes atlikti visas stojimo procedūras galima iš bet kurio pasaulio krašto, kuriame yra interneto ryšys.

Šaltinis: universiteto naujienos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »