Vilniaus universitetas stiprina bendradarbiavimą su verslu

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis


LVK prezidentas Valdas Sutkus (k.) ir VU rektorius prof. Artūras Žukauskas pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo

Šiandien, siekdami sustiprinti aukštojo mokslo ir verslo partnerystę, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Vienas pagrindinių dokumento tikslų – skatinti didesnę studijų programų atitiktį darbo rinkos poreikiams.

VU kartu su LVK įsipareigojo savo bendruomenių narius pritraukti į bendras nacionalines ir tarptautines iniciatyvas mokslinių tyrimų, studijų, darbo rinkos ir kitose srityse. Universitetas verslo įmones kvies, o LVK savo narius ragins dalyvauti VU organizuojamuose verslui skirtuose renginiuose. Per verslo atstovų paskaitas ir studentų praktikas bei stažuotes bus dalijamasi profesine patirtimi. Sutarta inicijuoti ir dalyvauti projektuose, finansuojamuose iš ES paramos ir kitų finansinių šaltinių, sprendžiant aktualias verslo sektoriaus problemas įtraukti ir VU mokslininkus.

„Šia sutartimi siekiame aktyvinti Vilniaus universiteto partnerystę, kuri realiai prisidėtų  prie universiteto strategijos įgyvendinimo kuriant reikšmingą kultūrinę, socialinę ir ekonominę vertę ir didinant universiteto socialinę atsakomybę“, – sakė VU rektorius prof. A. Žukauskas.

„Labai džiaugiamės, kad būtent LVK, kuri atstovauja garsiausioms ir pažangiausioms šalies įmonėms ir aktyviai prisideda prie Lietuvos verslo aplinkos gerinimo, tapo mūsų strateginiu partneriu. Tikimės aktyviai prisidėti prie Lietuvos verslo konfederacijos inicijuojamų projektų“, – teigė VU partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė.

„Pirmaujančio Lietuvos universiteto bendradarbiavimas su verslu rodo mokslo bendruomenės atsigręžimą į darbo rinką ir norą rengti konkurencingus studentus. Šis ryšys yra labai svarbus, nes universitetas yra ta vieta, kur mokosi būsimi įmonių specialistai ir vadovai. Jeigu atsiras supratimas tarp šių bendruomenių, iš to laimės visi: verslas gaus reikiamų specialistų, o universitetas galės geriau pritaikyti savo programas prie darbdavių poreikių.

Lietuvos verslo konfederacija atstovauja apie 3,5 tūkst. įmonių, kurios drauge yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų. Norime pasidalyti šiais resursais, suteikdami studentams praktikos vietų, dalyvaudami magistro darbų gynimuose ir teikdami jų tyrimams reikalingos informacijos“, – kalbėjo LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »