Vilniaus universitetas stiprina bendradarbiavimą su verslu

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis


LVK prezidentas Valdas Sutkus (k.) ir VU rektorius prof. Artūras Žukauskas pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo

Šiandien, siekdami sustiprinti aukštojo mokslo ir verslo partnerystę, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Vienas pagrindinių dokumento tikslų – skatinti didesnę studijų programų atitiktį darbo rinkos poreikiams.

VU kartu su LVK įsipareigojo savo bendruomenių narius pritraukti į bendras nacionalines ir tarptautines iniciatyvas mokslinių tyrimų, studijų, darbo rinkos ir kitose srityse. Universitetas verslo įmones kvies, o LVK savo narius ragins dalyvauti VU organizuojamuose verslui skirtuose renginiuose. Per verslo atstovų paskaitas ir studentų praktikas bei stažuotes bus dalijamasi profesine patirtimi. Sutarta inicijuoti ir dalyvauti projektuose, finansuojamuose iš ES paramos ir kitų finansinių šaltinių, sprendžiant aktualias verslo sektoriaus problemas įtraukti ir VU mokslininkus.

„Šia sutartimi siekiame aktyvinti Vilniaus universiteto partnerystę, kuri realiai prisidėtų  prie universiteto strategijos įgyvendinimo kuriant reikšmingą kultūrinę, socialinę ir ekonominę vertę ir didinant universiteto socialinę atsakomybę“, – sakė VU rektorius prof. A. Žukauskas.

„Labai džiaugiamės, kad būtent LVK, kuri atstovauja garsiausioms ir pažangiausioms šalies įmonėms ir aktyviai prisideda prie Lietuvos verslo aplinkos gerinimo, tapo mūsų strateginiu partneriu. Tikimės aktyviai prisidėti prie Lietuvos verslo konfederacijos inicijuojamų projektų“, – teigė VU partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė.

„Pirmaujančio Lietuvos universiteto bendradarbiavimas su verslu rodo mokslo bendruomenės atsigręžimą į darbo rinką ir norą rengti konkurencingus studentus. Šis ryšys yra labai svarbus, nes universitetas yra ta vieta, kur mokosi būsimi įmonių specialistai ir vadovai. Jeigu atsiras supratimas tarp šių bendruomenių, iš to laimės visi: verslas gaus reikiamų specialistų, o universitetas galės geriau pritaikyti savo programas prie darbdavių poreikių.

Lietuvos verslo konfederacija atstovauja apie 3,5 tūkst. įmonių, kurios drauge yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų. Norime pasidalyti šiais resursais, suteikdami studentams praktikos vietų, dalyvaudami magistro darbų gynimuose ir teikdami jų tyrimams reikalingos informacijos“, – kalbėjo LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »