Vilniaus universitete – Europos polinių dielektrikų taikymo konferencija

Publikuota: 2014 m. liepos 23 d. trečiadienis

Liepos mėnesį Vilniaus universitete vyko Europos polinių dielektrikų taikymo (ECAPD) konferencija, trukusi net savaitę ir į Vilnių sukvietusi svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių. Ši konferencija – tai tarptautinis forumas, kuriame pristatomi ir aptariami naujausi moksliniai tyrimai ir technologinė pažanga polinių dielektrinių medžiagų gamybos, tyrimo bei taikymų srityse. Apie konferenciją ir jos tikslus kalbamės su Fizikos fakulteto Radiofizikos katedros docentu dr. Robertu Grigalaičiu.

Šios konferencijos tikslas buvo skatinti žinių ir idėjų mainus, spręsti iškilusias problemas, aptarti naujausias tendencijas polinių dielektrikų sintezės, charakterizavimo ir taikymo srityse. Šioje konferencijoje sulaukėme dalyvių iš akademinės visuomenės bei industrijos atstovų. Taip pat dalyvavo jauni mokslininkai, kurie šioje konferencijoje turėjo galimybę pagilinti žinias apie polinius dielektrikus, praplėsti akiratį, užmegzti naujus kontaktus su kolegomis, besidominčiais panašia tematika. Plenariniai, kviestiniai, žodiniai ir stendiniai pranešimai skatino naujų žinių sklaidą ir bendradarbiavimą tarp mokslininkų ir inžinierių.

ECAPD Vilniaus universitetui buvo ypač svarbi visų pirma tuo, kad pirmą kartą tokio masto renginys buvo surengtas ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvoje. Mūsų šalies mokslininkai (ypač jaunieji) turėjo unikalią galimybę jame dalyvauti ir įvertinti savo kompetenciją tarptautiniu lygiu, parodyti savo tyrimų rezultatus tarptautinei mokslo bendruomenei, įgyti naujos patirties ir žinių.

Į konferenciją pavyko sukviesti gana didelį būrį žymių mokslininkų ne tik iš Europos, bet ir iš Japonijos, Kanados, Indijos. Dalyviai turėjo galimybę išklausyti net 20 kviestinių pranešimų pačiomis įvairiausiomis ir aktualiausiomis polinių dielektrikų ir giminingų jiems medžiagų tyrimų bei taikymų temomis. Buvo organizuotos trys paralelinės žodinių pranešimų ir dvi stendinių pranešimų sesijos, kuriose iš viso dalyvavo apie 130 dalyvių. Taigi galima teigti, kad konferencija tikrai pavyko ir buvo naudinga tiek jos dalyviams, tiek mokslo sklaidai ir populiarinimui Vilniaus ir kitiems universitetams Lietuvoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »