Vilniaus universitete – Europos polinių dielektrikų taikymo konferencija

Publikuota: 2014 m. liepos 23 d. trečiadienis

Liepos mėnesį Vilniaus universitete vyko Europos polinių dielektrikų taikymo (ECAPD) konferencija, trukusi net savaitę ir į Vilnių sukvietusi svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių. Ši konferencija – tai tarptautinis forumas, kuriame pristatomi ir aptariami naujausi moksliniai tyrimai ir technologinė pažanga polinių dielektrinių medžiagų gamybos, tyrimo bei taikymų srityse. Apie konferenciją ir jos tikslus kalbamės su Fizikos fakulteto Radiofizikos katedros docentu dr. Robertu Grigalaičiu.

Šios konferencijos tikslas buvo skatinti žinių ir idėjų mainus, spręsti iškilusias problemas, aptarti naujausias tendencijas polinių dielektrikų sintezės, charakterizavimo ir taikymo srityse. Šioje konferencijoje sulaukėme dalyvių iš akademinės visuomenės bei industrijos atstovų. Taip pat dalyvavo jauni mokslininkai, kurie šioje konferencijoje turėjo galimybę pagilinti žinias apie polinius dielektrikus, praplėsti akiratį, užmegzti naujus kontaktus su kolegomis, besidominčiais panašia tematika. Plenariniai, kviestiniai, žodiniai ir stendiniai pranešimai skatino naujų žinių sklaidą ir bendradarbiavimą tarp mokslininkų ir inžinierių.

ECAPD Vilniaus universitetui buvo ypač svarbi visų pirma tuo, kad pirmą kartą tokio masto renginys buvo surengtas ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvoje. Mūsų šalies mokslininkai (ypač jaunieji) turėjo unikalią galimybę jame dalyvauti ir įvertinti savo kompetenciją tarptautiniu lygiu, parodyti savo tyrimų rezultatus tarptautinei mokslo bendruomenei, įgyti naujos patirties ir žinių.

Į konferenciją pavyko sukviesti gana didelį būrį žymių mokslininkų ne tik iš Europos, bet ir iš Japonijos, Kanados, Indijos. Dalyviai turėjo galimybę išklausyti net 20 kviestinių pranešimų pačiomis įvairiausiomis ir aktualiausiomis polinių dielektrikų ir giminingų jiems medžiagų tyrimų bei taikymų temomis. Buvo organizuotos trys paralelinės žodinių pranešimų ir dvi stendinių pranešimų sesijos, kuriose iš viso dalyvavo apie 130 dalyvių. Taigi galima teigti, kad konferencija tikrai pavyko ir buvo naudinga tiek jos dalyviams, tiek mokslo sklaidai ir populiarinimui Vilniaus ir kitiems universitetams Lietuvoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »