Vilniaus universitete pradėtos valdymo reformos

Publikuota: 2014 m. lapkričio 6 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitete (VU) vyksta valdymo pokyčiai: nuo šiol Taryba, o ne Senatas tampa organizacijos valdančiąja institucija. Ji kitų metų pradžioje rinks ir universiteto rektorių.

Pagal šiemet priimtą VU statutą naujai išrinktas Vilniaus universiteto Senatas, atstovaujantis visiems universiteto padaliniams, dirba jau du mėnesius. Anot jo pirmininkės prof. dr. Dainoros Pociūtės-Abukevičienės, per šį laikotarpį Senatas rengėsi statute numatytų universiteto valdymo reformų įgyvendinimui ir sprendė įvairius bendrus strateginius klausimus.

Pirmininkės teigimu, pagrindinis šių metų Senato tikslas jau įgyvendintas – parengta ir patvirtinta Tarybos rinkimų tvarka. Ji papildyta bendrai priimtomis naujovėmis ir iš esmės skiriasi nuo kitų universitetų.

„Visų pirma, kandidatai keliami pagal tam tikras interesų grupes. Iš viso į 9 vietas turime 29 kandidatus: 11 į penkias vidinių narių ir 18 į keturias išorinių narių vietas“, – sakė prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Vidinius kandidatus į VU Tarybą pagal interesų grupes – humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtra, socialinių mokslų ir studijų plėtra, sveikatos mokslų ir studijų plėtra, gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų ir studijų plėtra ir fizinių ir technologijos mokslų ir studijų plėtra – teiks fakultetai.

Išorinius kandidatus į VU Tarybą rinks visa universiteto bendruomenė. „Pavyzdžiui, humanitaras turės teisę balsuoti ne tik už humanitarą, bet ir už sveikatos mokslų atstovą“, – aiškino prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Strateginių reikalų prorektorius dr. J. Galginaitis papildė, kad Studentų atstovybės prezidentas pagal pareigas jau yra Tarybos narys, o kitą – išorinį – narį studentai rinks pagal savo nustatytą tvarką.

Tarp kandidatų į VU Tarybą yra Kovo 11 d. akto signataras Algirdas Kumža, ekonomistas Giedrius Dusevičius, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, bankininkas Gitanas Nausėda, verslininkai Algimantas Blažys, Rimantas Kraujalis ir kt.

Kandidatams į VU Tarybą savo pozicijoms pakomentuoti ir vizijoms pristatyti duotas vienas mėnuo. Lapkričio pabaigoje prasidės išankstiniai rinkimai, o gruodžio 1–2 d. vyks tiesioginis balsavimas. Tikimasi, kad VU Taryba bus išrinkta gruodžio viduryje.

Naujoji Taryba kitų metų pradžioje universiteto rektoriui rinkti skelbs viešą, atvirą tarptautinį konkursą. Pagal naująjį VU statutą rektorius turi būti per pastaruosius 10 metų ne trumpiau kaip 5 metus ėjęs profesoriaus pareigas kuriame nors universitete, taip pat turi turėti vadybos ir kitų reikalingų gebėjimų.

Dvejus metus vienai didžiausių biudžetinių institucijų šalyje vadovaujantis prof. habil. dr. Jūras Banys neneigė ketinimo kandidatuoti į rektoriaus postą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »