Vilniaus universitete pradėtos valdymo reformos

Publikuota: 2014 m. lapkričio 6 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitete (VU) vyksta valdymo pokyčiai: nuo šiol Taryba, o ne Senatas tampa organizacijos valdančiąja institucija. Ji kitų metų pradžioje rinks ir universiteto rektorių.

Pagal šiemet priimtą VU statutą naujai išrinktas Vilniaus universiteto Senatas, atstovaujantis visiems universiteto padaliniams, dirba jau du mėnesius. Anot jo pirmininkės prof. dr. Dainoros Pociūtės-Abukevičienės, per šį laikotarpį Senatas rengėsi statute numatytų universiteto valdymo reformų įgyvendinimui ir sprendė įvairius bendrus strateginius klausimus.

Pirmininkės teigimu, pagrindinis šių metų Senato tikslas jau įgyvendintas – parengta ir patvirtinta Tarybos rinkimų tvarka. Ji papildyta bendrai priimtomis naujovėmis ir iš esmės skiriasi nuo kitų universitetų.

„Visų pirma, kandidatai keliami pagal tam tikras interesų grupes. Iš viso į 9 vietas turime 29 kandidatus: 11 į penkias vidinių narių ir 18 į keturias išorinių narių vietas“, – sakė prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Vidinius kandidatus į VU Tarybą pagal interesų grupes – humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtra, socialinių mokslų ir studijų plėtra, sveikatos mokslų ir studijų plėtra, gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų ir studijų plėtra ir fizinių ir technologijos mokslų ir studijų plėtra – teiks fakultetai.

Išorinius kandidatus į VU Tarybą rinks visa universiteto bendruomenė. „Pavyzdžiui, humanitaras turės teisę balsuoti ne tik už humanitarą, bet ir už sveikatos mokslų atstovą“, – aiškino prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Strateginių reikalų prorektorius dr. J. Galginaitis papildė, kad Studentų atstovybės prezidentas pagal pareigas jau yra Tarybos narys, o kitą – išorinį – narį studentai rinks pagal savo nustatytą tvarką.

Tarp kandidatų į VU Tarybą yra Kovo 11 d. akto signataras Algirdas Kumža, ekonomistas Giedrius Dusevičius, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, bankininkas Gitanas Nausėda, verslininkai Algimantas Blažys, Rimantas Kraujalis ir kt.

Kandidatams į VU Tarybą savo pozicijoms pakomentuoti ir vizijoms pristatyti duotas vienas mėnuo. Lapkričio pabaigoje prasidės išankstiniai rinkimai, o gruodžio 1–2 d. vyks tiesioginis balsavimas. Tikimasi, kad VU Taryba bus išrinkta gruodžio viduryje.

Naujoji Taryba kitų metų pradžioje universiteto rektoriui rinkti skelbs viešą, atvirą tarptautinį konkursą. Pagal naująjį VU statutą rektorius turi būti per pastaruosius 10 metų ne trumpiau kaip 5 metus ėjęs profesoriaus pareigas kuriame nors universitete, taip pat turi turėti vadybos ir kitų reikalingų gebėjimų.

Dvejus metus vienai didžiausių biudžetinių institucijų šalyje vadovaujantis prof. habil. dr. Jūras Banys neneigė ketinimo kandidatuoti į rektoriaus postą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »