Vilniaus universitete pradėtos valdymo reformos

Publikuota: 2014 m. lapkričio 6 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitete (VU) vyksta valdymo pokyčiai: nuo šiol Taryba, o ne Senatas tampa organizacijos valdančiąja institucija. Ji kitų metų pradžioje rinks ir universiteto rektorių.

Pagal šiemet priimtą VU statutą naujai išrinktas Vilniaus universiteto Senatas, atstovaujantis visiems universiteto padaliniams, dirba jau du mėnesius. Anot jo pirmininkės prof. dr. Dainoros Pociūtės-Abukevičienės, per šį laikotarpį Senatas rengėsi statute numatytų universiteto valdymo reformų įgyvendinimui ir sprendė įvairius bendrus strateginius klausimus.

Pirmininkės teigimu, pagrindinis šių metų Senato tikslas jau įgyvendintas – parengta ir patvirtinta Tarybos rinkimų tvarka. Ji papildyta bendrai priimtomis naujovėmis ir iš esmės skiriasi nuo kitų universitetų.

„Visų pirma, kandidatai keliami pagal tam tikras interesų grupes. Iš viso į 9 vietas turime 29 kandidatus: 11 į penkias vidinių narių ir 18 į keturias išorinių narių vietas“, – sakė prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Vidinius kandidatus į VU Tarybą pagal interesų grupes – humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtra, socialinių mokslų ir studijų plėtra, sveikatos mokslų ir studijų plėtra, gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų ir studijų plėtra ir fizinių ir technologijos mokslų ir studijų plėtra – teiks fakultetai.

Išorinius kandidatus į VU Tarybą rinks visa universiteto bendruomenė. „Pavyzdžiui, humanitaras turės teisę balsuoti ne tik už humanitarą, bet ir už sveikatos mokslų atstovą“, – aiškino prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Strateginių reikalų prorektorius dr. J. Galginaitis papildė, kad Studentų atstovybės prezidentas pagal pareigas jau yra Tarybos narys, o kitą – išorinį – narį studentai rinks pagal savo nustatytą tvarką.

Tarp kandidatų į VU Tarybą yra Kovo 11 d. akto signataras Algirdas Kumža, ekonomistas Giedrius Dusevičius, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, bankininkas Gitanas Nausėda, verslininkai Algimantas Blažys, Rimantas Kraujalis ir kt.

Kandidatams į VU Tarybą savo pozicijoms pakomentuoti ir vizijoms pristatyti duotas vienas mėnuo. Lapkričio pabaigoje prasidės išankstiniai rinkimai, o gruodžio 1–2 d. vyks tiesioginis balsavimas. Tikimasi, kad VU Taryba bus išrinkta gruodžio viduryje.

Naujoji Taryba kitų metų pradžioje universiteto rektoriui rinkti skelbs viešą, atvirą tarptautinį konkursą. Pagal naująjį VU statutą rektorius turi būti per pastaruosius 10 metų ne trumpiau kaip 5 metus ėjęs profesoriaus pareigas kuriame nors universitete, taip pat turi turėti vadybos ir kitų reikalingų gebėjimų.

Dvejus metus vienai didžiausių biudžetinių institucijų šalyje vadovaujantis prof. habil. dr. Jūras Banys neneigė ketinimo kandidatuoti į rektoriaus postą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »