Vilniaus universitete pradėtos valdymo reformos

Publikuota: 2014 m. lapkričio 6 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitete (VU) vyksta valdymo pokyčiai: nuo šiol Taryba, o ne Senatas tampa organizacijos valdančiąja institucija. Ji kitų metų pradžioje rinks ir universiteto rektorių.

Pagal šiemet priimtą VU statutą naujai išrinktas Vilniaus universiteto Senatas, atstovaujantis visiems universiteto padaliniams, dirba jau du mėnesius. Anot jo pirmininkės prof. dr. Dainoros Pociūtės-Abukevičienės, per šį laikotarpį Senatas rengėsi statute numatytų universiteto valdymo reformų įgyvendinimui ir sprendė įvairius bendrus strateginius klausimus.

Pirmininkės teigimu, pagrindinis šių metų Senato tikslas jau įgyvendintas – parengta ir patvirtinta Tarybos rinkimų tvarka. Ji papildyta bendrai priimtomis naujovėmis ir iš esmės skiriasi nuo kitų universitetų.

„Visų pirma, kandidatai keliami pagal tam tikras interesų grupes. Iš viso į 9 vietas turime 29 kandidatus: 11 į penkias vidinių narių ir 18 į keturias išorinių narių vietas“, – sakė prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Vidinius kandidatus į VU Tarybą pagal interesų grupes – humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtra, socialinių mokslų ir studijų plėtra, sveikatos mokslų ir studijų plėtra, gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų ir studijų plėtra ir fizinių ir technologijos mokslų ir studijų plėtra – teiks fakultetai.

Išorinius kandidatus į VU Tarybą rinks visa universiteto bendruomenė. „Pavyzdžiui, humanitaras turės teisę balsuoti ne tik už humanitarą, bet ir už sveikatos mokslų atstovą“, – aiškino prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Strateginių reikalų prorektorius dr. J. Galginaitis papildė, kad Studentų atstovybės prezidentas pagal pareigas jau yra Tarybos narys, o kitą – išorinį – narį studentai rinks pagal savo nustatytą tvarką.

Tarp kandidatų į VU Tarybą yra Kovo 11 d. akto signataras Algirdas Kumža, ekonomistas Giedrius Dusevičius, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, bankininkas Gitanas Nausėda, verslininkai Algimantas Blažys, Rimantas Kraujalis ir kt.

Kandidatams į VU Tarybą savo pozicijoms pakomentuoti ir vizijoms pristatyti duotas vienas mėnuo. Lapkričio pabaigoje prasidės išankstiniai rinkimai, o gruodžio 1–2 d. vyks tiesioginis balsavimas. Tikimasi, kad VU Taryba bus išrinkta gruodžio viduryje.

Naujoji Taryba kitų metų pradžioje universiteto rektoriui rinkti skelbs viešą, atvirą tarptautinį konkursą. Pagal naująjį VU statutą rektorius turi būti per pastaruosius 10 metų ne trumpiau kaip 5 metus ėjęs profesoriaus pareigas kuriame nors universitete, taip pat turi turėti vadybos ir kitų reikalingų gebėjimų.

Dvejus metus vienai didžiausių biudžetinių institucijų šalyje vadovaujantis prof. habil. dr. Jūras Banys neneigė ketinimo kandidatuoti į rektoriaus postą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »