Vilniaus universitete prasideda 12-oji Europos teisės vasaros mokykla

Publikuota: 2015 m. birželio 22 d. pirmadienis

Birželio 22 d. – liepos 3 d. Vilniaus universitete šurmuliuos Europos teisės vasaros mokykla. Unikali ir alternatyvų Lietuvoje neturinti tarptautinė trijų universitetų iniciatyva šiemet nukreipta į Europos teisinę ateitį globalioje ekonomikoje. Iškilmingas mokyklos atidarymas vyks šiandien, 16.00 val., Vilniaus universiteto Mažojoje auloje.

„Europos valstybių teisinės sistemos globalios ekonomikos pasaulyje – atviras, paveikus šiandieninio mokslinio ir praktinio diskurso dalykas. Kartu su Prancūzijos ir Vokietijos partneriais antrą dešimtmetį tęsiame tradiciją Europos teisės klausimais susitelkti Vilniuje. Džiugu, kad šiemet kartu dalyvauja svečių ne tik iš organizuojančių valstybių, bet ir iš Ukrainos, Moldovos, kitų šalių. Kasmet rengiamos vasaros teisės mokyklos jų dalyvius praturtina aktualiausiomis teisės mokslo žiniomis, naujomis kultūrinėmis patirtimis, stiprina akademinius ryšius, netgi dėl specifinio prancūzų ir vokiečių kalbos kaip darbo kalbos vartojimo formato lavina kalbinius gebėjimus. Esame tikri, kad šios vasaros teisės mokyklos tematika ragins aktyviai ir atsakingai prisidėti prie bendrų problemų, nulemtų pasaulinių ekonominių procesų, sprendimo Europos regione“, – teigia VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.

Europos teisės vasaros mokyklą organizuoja Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s (Vokietija) ir Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense (Prancūzija) universitetai. Po seniausio Rytų Europoje Vilniaus universiteto skliautais susirinkę Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos teisės studentai, doktorantai bei profesoriai šįkart kartu diskutuos apie Europos Sąjungos vaidmenį sprendžiant naujosios globalios ekonomikos nulemtas teisės problemas. Dėmesys skiriamas teisinio reguliavimo ištakoms, Europos Sąjungos aktyvaus ir pasyvaus vaidmens analizei, informacinių technologijų revoliucijos Europoje poveikiui, vidinių Europos Sąjungos teisės normų veikimo atskirose teisės šakose tyrimui iš pasaulinės socialinės ir ekonominės perspektyvos ir kt. Programa gausi paskaitų, diskusijų ir praktinių užsiėmimų, paremtų tarptautinio, Europos Sąjungos ir atskirų valstybių nacionalinio teisinio reguliavimo mechanizmų taikymo praktika. Visų dalyvių laukia turininga laisvalaikio programa, kurios metu susirinkusieji turės ir daugiau galimybių pažinti Lietuvos kultūros bei gamtos paveldą, ir neformaliai tęsti diskusijas su savo bendraamžiais iš kitų Europos universitetų.

Mokyklą atidarys Vilniaus universiteto rektorius prof. A. Žukauskas, J. E. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe’as Jeantaud, J. E. Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Jutta Schmitz, organizuojančių universitetų atstovai: dr. Anne-Laure Chaumette (Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense universitetas), prof. Helmutas Kohlis (Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s universitetas), VU Teisės fakulteto dekanas prof. T. Davulis.

Europos teisės vasaros mokykla – tai nuo 2004 m. vasaros kasmet vykstantis tarptautinis savanoriška iniciatyva paremtas projektas. Čia kasmet dalyvauja studentai iš Vokietijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Renginys pritraukia ir užsienio svečių iš universitetų partnerių. Visi Europos teisės vasaros mokyklos dalyviai gaus trijų aukštųjų mokyklų kartu išduotus sertifikatus. Tai nėra oficialus diplomas, tačiau teisininkai jį vertina kaip svarią pagalbą ar savotišką rekomendaciją įsidarbinant.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Ateities specialistai – tarpininkai tarp IT paslaugų užsakovų ir programuotojų

„Universitetai neparengia tiek programuotojų, kiek jų reikia rinkai. Ateityje šis trūkumas tik didės“, – įsitikinusi Kauno technologijos universiteto (KTU) Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos (JKM) vadovė ir įkūrėja Danguolė Rutkauskienė. skaityti »

Dainius Pavalkis Pekino lituanistinės mokyklos mokiniams įteikė pirmoko pasus

Rugsėjo 8 dieną Kinijoje su darbo vizitu viešintis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis apsilankė Pekino lituanistinės sekmadieninės mokyklos mokslo metų pradžios šventėje. skaityti »

Mokslo festivalyje daugiausia renginių pristato Vilniaus universitetas

Rugsėjo 10 d. Vilniuje prasidės XI tradicinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2014“. skaityti »

Nauji mokslo metai: į mokslus kimba ir mokiniai, ir mokytojai

Rugsėjo pradžia žymi naujų mokslo metų pradžią ne tik tūkstančiams moksleivių, tačiau ir didžiuliam būriui mokytojų. skaityti »

LEU su leidykla „Šviesa“ kurs inovatyvias ugdymo strategijas

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), skatindamas mokslo ir verslo bendradarbiavimą, sudarė sutartį su leidykla „Šviesa“. skaityti »

Bendrojoje priešmokyklinio ugdymo programoje akcentuojami socialiniai gebėjimai

Priešmokyklinio ugdymo specialistai teigia, kad, ugdant būsimuosius pirmokus, ypač svarbu suformuoti socialinius gebėjimus. skaityti »

LEU ir toliau išlieka lyderiu švietimo ir ugdymo kryptyje

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiemet į universitetines studijų programas pareikštas 158 341 pageidavimas. skaityti »

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo vaisiai

Prie kasmet vis augančio Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet prisijungė mokslininkai, vykdantys penkis mokslinių tyrimų projektus, finansuojamus pagal Lietuvos ir Šveicarijos dvišalio bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“. skaityti »

Į posėdį buvo susirinkusi darbo grupė, rengsianti siūlymus dėl ugdymo kokybės

Rugsėjo 3 d. į posėdį Vyriausybėje buvo susirinkusi pirmoji darbo grupė, rengsianti siūlymus dėl ugdymo kokybės ir pedagogų darbo sąlygų gerinimo. skaityti »

VU studentas – Lietuvos galiūnų elito viršūnėje

Pakruojyje baigėsi ilgai trukęs Lietuvos galiūnų čempionatas. skaityti »