Vilniaus universitete prasideda 12-oji Europos teisės vasaros mokykla

Publikuota: 2015 m. birželio 22 d. pirmadienis

Birželio 22 d. – liepos 3 d. Vilniaus universitete šurmuliuos Europos teisės vasaros mokykla. Unikali ir alternatyvų Lietuvoje neturinti tarptautinė trijų universitetų iniciatyva šiemet nukreipta į Europos teisinę ateitį globalioje ekonomikoje. Iškilmingas mokyklos atidarymas vyks šiandien, 16.00 val., Vilniaus universiteto Mažojoje auloje.

„Europos valstybių teisinės sistemos globalios ekonomikos pasaulyje – atviras, paveikus šiandieninio mokslinio ir praktinio diskurso dalykas. Kartu su Prancūzijos ir Vokietijos partneriais antrą dešimtmetį tęsiame tradiciją Europos teisės klausimais susitelkti Vilniuje. Džiugu, kad šiemet kartu dalyvauja svečių ne tik iš organizuojančių valstybių, bet ir iš Ukrainos, Moldovos, kitų šalių. Kasmet rengiamos vasaros teisės mokyklos jų dalyvius praturtina aktualiausiomis teisės mokslo žiniomis, naujomis kultūrinėmis patirtimis, stiprina akademinius ryšius, netgi dėl specifinio prancūzų ir vokiečių kalbos kaip darbo kalbos vartojimo formato lavina kalbinius gebėjimus. Esame tikri, kad šios vasaros teisės mokyklos tematika ragins aktyviai ir atsakingai prisidėti prie bendrų problemų, nulemtų pasaulinių ekonominių procesų, sprendimo Europos regione“, – teigia VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.

Europos teisės vasaros mokyklą organizuoja Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s (Vokietija) ir Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense (Prancūzija) universitetai. Po seniausio Rytų Europoje Vilniaus universiteto skliautais susirinkę Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos teisės studentai, doktorantai bei profesoriai šįkart kartu diskutuos apie Europos Sąjungos vaidmenį sprendžiant naujosios globalios ekonomikos nulemtas teisės problemas. Dėmesys skiriamas teisinio reguliavimo ištakoms, Europos Sąjungos aktyvaus ir pasyvaus vaidmens analizei, informacinių technologijų revoliucijos Europoje poveikiui, vidinių Europos Sąjungos teisės normų veikimo atskirose teisės šakose tyrimui iš pasaulinės socialinės ir ekonominės perspektyvos ir kt. Programa gausi paskaitų, diskusijų ir praktinių užsiėmimų, paremtų tarptautinio, Europos Sąjungos ir atskirų valstybių nacionalinio teisinio reguliavimo mechanizmų taikymo praktika. Visų dalyvių laukia turininga laisvalaikio programa, kurios metu susirinkusieji turės ir daugiau galimybių pažinti Lietuvos kultūros bei gamtos paveldą, ir neformaliai tęsti diskusijas su savo bendraamžiais iš kitų Europos universitetų.

Mokyklą atidarys Vilniaus universiteto rektorius prof. A. Žukauskas, J. E. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe’as Jeantaud, J. E. Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Jutta Schmitz, organizuojančių universitetų atstovai: dr. Anne-Laure Chaumette (Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense universitetas), prof. Helmutas Kohlis (Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s universitetas), VU Teisės fakulteto dekanas prof. T. Davulis.

Europos teisės vasaros mokykla – tai nuo 2004 m. vasaros kasmet vykstantis tarptautinis savanoriška iniciatyva paremtas projektas. Čia kasmet dalyvauja studentai iš Vokietijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Renginys pritraukia ir užsienio svečių iš universitetų partnerių. Visi Europos teisės vasaros mokyklos dalyviai gaus trijų aukštųjų mokyklų kartu išduotus sertifikatus. Tai nėra oficialus diplomas, tačiau teisininkai jį vertina kaip svarią pagalbą ar savotišką rekomendaciją įsidarbinant.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiandien reikalingi žmonės, gebantys informacijos gausoje įžvelgti esmę

Socialinė analitika – nauja Kauno technologijos universtiteto (KTU) studijų programa. skaityti »

Ministras lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokykloje

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis lankėsi Vilniaus rajone įsikūrusioje Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. skaityti »

Kūrybingus jaunuosius architektus įkvepia ir „ribotumas“

Ribotumo sąvoką pritaikome visur – ją galima vartoti kalbant apie draudimus, teritorijas, galimybes, išteklius ar pan. skaityti »

Vilniaus rotušėje pasveikinti geriausieji sostinės abiturientai

Vilniaus rotušėje vyko iškilminga abiturientų pagerbimo šventė. skaityti »

Priimtas Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymas

Nuo kitų metų atsivers daugiau galimybių suaugusiųjų mokymuisi ir kvalifikacijos tobulinimui. skaityti »

Vidutinis verslo studijas baigusiųjų atlyginimas siekia 5 tūkst. litų

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) duomenimis, vidutinis VU TVM bakalauro ir magistro studijas baigusiųjų atlyginimas yra beveik 5 tūkst. litų. skaityti »

Pristatytas „U-Multirank“ reitingavimo projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatytas „U-Multirank“ aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos projektas. skaityti »

Pastatų inžinerijos specialistai padės sumažinti energijos sąnaudas

VGTU steigiama nauja pastatų inžinerinio valdymo bakalauro studijų programa. skaityti »

KTU stiprina bendradarbiavimą su Japonija

KTU lankėsi Japonijos miesto Izumiotsu meras Haruhiko Ito su prekybos rūmų bei savivaldybės administracijos delegacija. skaityti »

Valdovų rūmuose pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis apdovanojo geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus ir profesinių mokyklų absolventus. skaityti »