Vilniaus universitete prasideda 12-oji Europos teisės vasaros mokykla

Publikuota: 2015 m. birželio 22 d. pirmadienis

Birželio 22 d. – liepos 3 d. Vilniaus universitete šurmuliuos Europos teisės vasaros mokykla. Unikali ir alternatyvų Lietuvoje neturinti tarptautinė trijų universitetų iniciatyva šiemet nukreipta į Europos teisinę ateitį globalioje ekonomikoje. Iškilmingas mokyklos atidarymas vyks šiandien, 16.00 val., Vilniaus universiteto Mažojoje auloje.

„Europos valstybių teisinės sistemos globalios ekonomikos pasaulyje – atviras, paveikus šiandieninio mokslinio ir praktinio diskurso dalykas. Kartu su Prancūzijos ir Vokietijos partneriais antrą dešimtmetį tęsiame tradiciją Europos teisės klausimais susitelkti Vilniuje. Džiugu, kad šiemet kartu dalyvauja svečių ne tik iš organizuojančių valstybių, bet ir iš Ukrainos, Moldovos, kitų šalių. Kasmet rengiamos vasaros teisės mokyklos jų dalyvius praturtina aktualiausiomis teisės mokslo žiniomis, naujomis kultūrinėmis patirtimis, stiprina akademinius ryšius, netgi dėl specifinio prancūzų ir vokiečių kalbos kaip darbo kalbos vartojimo formato lavina kalbinius gebėjimus. Esame tikri, kad šios vasaros teisės mokyklos tematika ragins aktyviai ir atsakingai prisidėti prie bendrų problemų, nulemtų pasaulinių ekonominių procesų, sprendimo Europos regione“, – teigia VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.

Europos teisės vasaros mokyklą organizuoja Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s (Vokietija) ir Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense (Prancūzija) universitetai. Po seniausio Rytų Europoje Vilniaus universiteto skliautais susirinkę Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos teisės studentai, doktorantai bei profesoriai šįkart kartu diskutuos apie Europos Sąjungos vaidmenį sprendžiant naujosios globalios ekonomikos nulemtas teisės problemas. Dėmesys skiriamas teisinio reguliavimo ištakoms, Europos Sąjungos aktyvaus ir pasyvaus vaidmens analizei, informacinių technologijų revoliucijos Europoje poveikiui, vidinių Europos Sąjungos teisės normų veikimo atskirose teisės šakose tyrimui iš pasaulinės socialinės ir ekonominės perspektyvos ir kt. Programa gausi paskaitų, diskusijų ir praktinių užsiėmimų, paremtų tarptautinio, Europos Sąjungos ir atskirų valstybių nacionalinio teisinio reguliavimo mechanizmų taikymo praktika. Visų dalyvių laukia turininga laisvalaikio programa, kurios metu susirinkusieji turės ir daugiau galimybių pažinti Lietuvos kultūros bei gamtos paveldą, ir neformaliai tęsti diskusijas su savo bendraamžiais iš kitų Europos universitetų.

Mokyklą atidarys Vilniaus universiteto rektorius prof. A. Žukauskas, J. E. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe’as Jeantaud, J. E. Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Jutta Schmitz, organizuojančių universitetų atstovai: dr. Anne-Laure Chaumette (Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense universitetas), prof. Helmutas Kohlis (Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s universitetas), VU Teisės fakulteto dekanas prof. T. Davulis.

Europos teisės vasaros mokykla – tai nuo 2004 m. vasaros kasmet vykstantis tarptautinis savanoriška iniciatyva paremtas projektas. Čia kasmet dalyvauja studentai iš Vokietijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Renginys pritraukia ir užsienio svečių iš universitetų partnerių. Visi Europos teisės vasaros mokyklos dalyviai gaus trijų aukštųjų mokyklų kartu išduotus sertifikatus. Tai nėra oficialus diplomas, tačiau teisininkai jį vertina kaip svarią pagalbą ar savotišką rekomendaciją įsidarbinant.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Svarstoma nuo kitų metų keliomis dienomis ilginti mokslo metus

Švietimo ir mokslo ministerija teikia svarstyti 2015–2017 m. Bendrųjų ugdymo planų projektą, kuriame, be kito ko, numatoma tolygiau paskirstyti mokinių mokymosi krūvį per mokslo metus, kad mokiniams atsirastų daugiau laiko neskubant įtvirtinti įgytus gebėjimus ir žinias. skaityti »

Metai po VU palydovo paleidimo: ruošiamasi naujam iššūkiui

Vasario 28 d. sukako lygiai metai po to, kai iš tarptautinės kosminės stoties buvo paleistas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“. skaityti »

SEB bankas kviečia moksleivius į pamoką-žaidimą „Piniginčių klasė“

Jau trečius metus iš eilės dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiuose, SEB bankas kviečia vyresniųjų klasių moksleivius į finansinio raštingumo pamoką žaidimą „Piniginčių klasė“. skaityti »

Mokykloms – specialūs seminarai apie medijų ir informacinio raštingumo ugdymą

Mokyklos kviečiamos iki kovo 6 d. dalyvauti atrankoje į projektą „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“. skaityti »

Daugiausia valstybės finansuojamų studijų vietų skirta technologijos mokslams

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino preliminarius 2015 m. valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius. Daugiausia valstybės finansuojamų studentų bus priimama į technologijos mokslų studijas. Penktadaliu išauga priėmimas į IT specialybes. skaityti »

VGTU prasideda Tarptautinės dienos

Vasario 25-27 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyksta Tarptautinės dienos, skirtos VGTU darbuotojams ir studentams, norintiems daugiau sužinoti apie savo tarptautines galimybes. skaityti »

ISM universitetas toliau stiprina tarptautines pajėgas

Universitetas, išsikėlęs ambicingą tikslą tapti regiono patirties skleidėjais tarptautinei bendruomenei, laužo nusistovėjusias taisykles. Pirmą kartą Lietuvos universitetų istorijoje vykdomuoju direktoriumi tampa užsienio šalies atstovas. skaityti »

Trečiojo amžiaus universitetai telkiasi į asociaciją

Vasario 20 d. 32 trečiojo amžiaus universitetai Lietuvos edukologijos universitete pasirašė Nacionalinę trečiojo amžiaus universitetų asociacijos sutartį. Tikimasi, kad glaudesnis šių universitetų bendradarbiavimas padės sėkmingiau organizuoti pagyvenusių žmonių mokymąsi. skaityti »

LEU vyks moksleivių technologijų olimpiada „Po kūrėjo delnu...“

2015 m. vasario 27 d. 10 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) Technologijų ir technologinio ugdymo katedroje vyks Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų 7–12 klasių moksleivių technologijų olimpiada, kurios tema – „Po kūrėjo delnu...“. skaityti »

SMK kvietė į forumą „Neapykantos kurstymas interneto erdvėje“

Š. m. vasario 19 dieną Socialinių mokslų kolegija (SMK) surengė jau antrą tarptautinį jaunimo forumą, skirtą Lietuvos moksleiviams ir trečiųjų šalių piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje. skaityti »