Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas plečia tarptautinius ryšius

Publikuota: 2012 m. liepos 24 d. antradienis

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas nuolat plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą, o pastaruoju metu šioje srityje jaučiamas ypatingas pakilimas. Tarptautiniai ryšiai plėtojami sudarant dvišales sutartis su užsienio universitetais, plečiant mokslinius tyrinėjimus bei dėstytojų ir studentų mainų programas, bendradarbiaujant su Pasaulio sveikatos organizacija, Europos komisija ir UNESCO.

Vilniaus universitetas, pirmasis iš Lietuvos aukštojo mokslo institucijų tapo Erasmus Mundus magistrinės programos koordinatoriumi. Dar 2007 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas pradėjo įgyvendinti Europos komisijos finansuojamą penkerių metų trukmės Erasmus Mundus projektą, kurio tikslas – įgyvendinti jungtinę Europos magistrantūros programą "Darnios regioninės sveikatos sistemos". Šios programos lyderis ir koordinatorius yra Vilniaus universitetas, partneriai – Deusto universitetas (Ispanija), Veronos universitetas (Italija) ir Budapešto universitetas (Vengrija).

Bendradarbiaujant su Hjustono universitetu (JAV) įkurtas Neuromokslų centras, kurios dalyviai yra Vilniaus universiteto Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų mokslininkai. Pernai vasarą vyko tarptautinė Neuromokslų vasaros stovykla vyresnių kursų studentams ir rezidentams, o šiuo metu, bendradarbiaujant su Centrinės Floridos universitetu (JAV) vyksta trijų savaičių trukmės Paleopatologijos vasaros mokykla.

Medicinos fakultetas turi 35 ERASMUS sutartis, kurios kasmet fakulteto studentams leidžia išvykti pasisemti žinių įvairiuose Europos universitetuose ir sukviečia vis didesnį būrį užsienio studentų į Medicinos fakultetą. Įvertinus didelį užsieniečių susidomėjimą medicinos studijomis, 2012 m. buvo patvirtinta Medicinos studijų programa anglų kalba. Nuo š. m. rugsėjo 1 d., kartu su gausiu būriu lietuvių, medicinos studijas pradės ir pirmoji užsieniečių grupė. Šiuo metu vyksta priėmimas, o dokumentus jau yra pateikę asmenys iš Didžiosios Britanijos, Airijos, Japonijos, Nigerijos, Kazachstano ir kitų šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »