Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas plečia tarptautinius ryšius

Publikuota: 2012 m. liepos 24 d. antradienis

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas nuolat plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą, o pastaruoju metu šioje srityje jaučiamas ypatingas pakilimas. Tarptautiniai ryšiai plėtojami sudarant dvišales sutartis su užsienio universitetais, plečiant mokslinius tyrinėjimus bei dėstytojų ir studentų mainų programas, bendradarbiaujant su Pasaulio sveikatos organizacija, Europos komisija ir UNESCO.

Vilniaus universitetas, pirmasis iš Lietuvos aukštojo mokslo institucijų tapo Erasmus Mundus magistrinės programos koordinatoriumi. Dar 2007 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas pradėjo įgyvendinti Europos komisijos finansuojamą penkerių metų trukmės Erasmus Mundus projektą, kurio tikslas – įgyvendinti jungtinę Europos magistrantūros programą "Darnios regioninės sveikatos sistemos". Šios programos lyderis ir koordinatorius yra Vilniaus universitetas, partneriai – Deusto universitetas (Ispanija), Veronos universitetas (Italija) ir Budapešto universitetas (Vengrija).

Bendradarbiaujant su Hjustono universitetu (JAV) įkurtas Neuromokslų centras, kurios dalyviai yra Vilniaus universiteto Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų mokslininkai. Pernai vasarą vyko tarptautinė Neuromokslų vasaros stovykla vyresnių kursų studentams ir rezidentams, o šiuo metu, bendradarbiaujant su Centrinės Floridos universitetu (JAV) vyksta trijų savaičių trukmės Paleopatologijos vasaros mokykla.

Medicinos fakultetas turi 35 ERASMUS sutartis, kurios kasmet fakulteto studentams leidžia išvykti pasisemti žinių įvairiuose Europos universitetuose ir sukviečia vis didesnį būrį užsienio studentų į Medicinos fakultetą. Įvertinus didelį užsieniečių susidomėjimą medicinos studijomis, 2012 m. buvo patvirtinta Medicinos studijų programa anglų kalba. Nuo š. m. rugsėjo 1 d., kartu su gausiu būriu lietuvių, medicinos studijas pradės ir pirmoji užsieniečių grupė. Šiuo metu vyksta priėmimas, o dokumentus jau yra pateikę asmenys iš Didžiosios Britanijos, Airijos, Japonijos, Nigerijos, Kazachstano ir kitų šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Plečiama atvirosios prieigos duomenų bazė „Lituanistika“

Lietuvos mokslo taryba pasirašė finansavimo sutartį su Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) vykdyti projektą „Duomenų bazės „Lituanistika“ plėtra“ ir tęsti 10 metų vykdomus darbus. skaityti »

Nevyriausybinės organizacijos ir verslo ieško būdų, kaip geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas

Balandžio 28 d. Vilniuje vykusi diskusija apie Atvirus skaitmeninius ženkliukus sukvietė darbdavių atstovus, viešojo sektoriaus institucijas ir darbo su jaunimu organizacijas. skaityti »

LEU pagerbs pažangiausių studentų mamas

Artėjant Motinos dienai, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis išsiuntė sveikinimus pažangiausių studentų šeimoms. Motinos diena – puiki proga pasidžiaugti vaikų pasiekimais. skaityti »

„Makaronų tiltai 2016“ nugalėtojams – kelialapis į čempionatą Vengrijoje

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vėl griuvo tiltai – ne bet kokie, o pastatyti iš makaronų. Čia penktą kartą vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2016“ finalas. skaityti »

Lietuvos studentai kviečiami dalyvauti LR finansų ministerijos mokslo darbų konkurse

Lietuvos Respublikos (LR) finansų ministerija jau trečius metus kviečia visus Lietuvos studentus dalyvauti mokslo darbų apie Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų efektyvumą konkurse. skaityti »

Kinijos verslininkai naujų galimybių ieško Vilniaus universitete

Ieškodama naujų verslo galimybių Lietuvoje lankosi Kinijos Liaudies Respublikos Šendženo miesto delegacija. skaityti »

Tarp pretendentų gauti šių metų Europos išradėjo titulą – ir KTU mokslininko pavardė

Mokslininkas ir išradėjas Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Arminas Ragauskas, kartu su bendraminčiais patentavęs neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą, pateko tarp pretendentų gauti 2016-ųjų Europos išradėjo prizą, praneša Europos patentų biuras. skaityti »

KTU rektoriaus rinkimuose – 6 pretendentai

Š. m. balandžio 22 d. 10 val. baigėsi terminas pateikti dokumentus dalyvauti viešame tarptautiniame konkurse Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus pareigoms užimti. skaityti »

Vilniaus universiteto profesorė pripažinta kompiuterinio meistriškumo lydere Europoje

Balandžio 25 d. Briuselyje Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto profesorei Valentinai Dagienei bus įteiktas Europos skaitmeninio pasaulio moters apdovanojimas. skaityti »

Antrą kartą studentų išrinkti geriausi LEU dėstytojai

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai išrinko geriausius universiteto dėstytojus. skaityti »