Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas plečia tarptautinius ryšius

Publikuota: 2012 m. liepos 24 d. antradienis

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas nuolat plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą, o pastaruoju metu šioje srityje jaučiamas ypatingas pakilimas. Tarptautiniai ryšiai plėtojami sudarant dvišales sutartis su užsienio universitetais, plečiant mokslinius tyrinėjimus bei dėstytojų ir studentų mainų programas, bendradarbiaujant su Pasaulio sveikatos organizacija, Europos komisija ir UNESCO.

Vilniaus universitetas, pirmasis iš Lietuvos aukštojo mokslo institucijų tapo Erasmus Mundus magistrinės programos koordinatoriumi. Dar 2007 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas pradėjo įgyvendinti Europos komisijos finansuojamą penkerių metų trukmės Erasmus Mundus projektą, kurio tikslas – įgyvendinti jungtinę Europos magistrantūros programą "Darnios regioninės sveikatos sistemos". Šios programos lyderis ir koordinatorius yra Vilniaus universitetas, partneriai – Deusto universitetas (Ispanija), Veronos universitetas (Italija) ir Budapešto universitetas (Vengrija).

Bendradarbiaujant su Hjustono universitetu (JAV) įkurtas Neuromokslų centras, kurios dalyviai yra Vilniaus universiteto Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų mokslininkai. Pernai vasarą vyko tarptautinė Neuromokslų vasaros stovykla vyresnių kursų studentams ir rezidentams, o šiuo metu, bendradarbiaujant su Centrinės Floridos universitetu (JAV) vyksta trijų savaičių trukmės Paleopatologijos vasaros mokykla.

Medicinos fakultetas turi 35 ERASMUS sutartis, kurios kasmet fakulteto studentams leidžia išvykti pasisemti žinių įvairiuose Europos universitetuose ir sukviečia vis didesnį būrį užsienio studentų į Medicinos fakultetą. Įvertinus didelį užsieniečių susidomėjimą medicinos studijomis, 2012 m. buvo patvirtinta Medicinos studijų programa anglų kalba. Nuo š. m. rugsėjo 1 d., kartu su gausiu būriu lietuvių, medicinos studijas pradės ir pirmoji užsieniečių grupė. Šiuo metu vyksta priėmimas, o dokumentus jau yra pateikę asmenys iš Didžiosios Britanijos, Airijos, Japonijos, Nigerijos, Kazachstano ir kitų šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU studentų patogumui – moderniausi Lietuvoje interneto vartai

Rugsėjį į auditorijas sugrįžusių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų lauks ne tik naujos paskaitos ir dėstytojai, bet ir visiškai atsinaujinę novatoriškiausi ir moderniausi Lietuvoje interneto vartai studentams – „Mano VGTU“. skaityti »

Tarkitės su vaiku – jis puikiai žino, ko prireiks einant į mokyklą

Nors parduotuvių lentynos lūžta nuo mokyklinių prekių gausos, o pasirinkimo procesą ypač supaprastina iš mokyklos parsineštas būtiniausių reikmenų sąrašas, vis dėlto tėvams kyla klausimų. skaityti »

Į Lietuvą pasaulinio garso mokslininkus gemologus traukia Baltijos gintaras

Š. m. rugpjūčio 26–30 d. Vilniuje susiburs dešimtys iškiliausių pasaulio mokslininkų gemologų iš beveik 30 pasaulio šalių. skaityti »

Prieš naujus mokslo metus – metodinių dienų ciklas apie mokinių mokymosi gerinimą

Rugpjūčio 24–28 dienomis Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru Vilniuje organizuoja metodinių dienų ciklą „Mokinių mokymosi gerinimas: ką galime padaryti?“. skaityti »

VGTU „Instagram“ – tarp 50 populiariausių Lietuvoje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „Instagram“ paskyra gali pasigirti 1535 sekėjais ir garbinga 50-a vieta Lietuvos „Instatop“ reitinge. skaityti »

Tarptautinėje moksleivių geografijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabrą

Lietuvos jaunųjų geografų komanda XII tarptautinėje geografijos olimpiadoje pelnė du sidabro medalius. Tai septintoji iš eilės tarptautinė geografijos olimpiada, iš kurios mūsų mokiniai grįžta su medaliais. skaityti »

Nacionalinis atlasas perduotas Klaipėdos universitetui

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovė Daiva Gineikaitė Klaipėdos universiteto mokslo ir meno prorektorei, pavaduojančiai rektorių, doc. dr. Ritai Vaičekauskaitei įteikė pirmą kartą per Lietuvos valstybingumo istoriją išleistą Lietuvos nacionalinį atlasą (I tomą). skaityti »

Išmaniosios technologijos diagnozuos širdies aritmijos vystymosi pradžią

Mokslas šiandien vis dar ieško efektyvių priemonių plačiausiai pasaulyje paplitusiai širdies aritmijai – prieširdžių virpėjimui, gydyti. skaityti »

Nuo 2017 metų abiturientai galės rinktis brandos darbą

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino brandos darbo – naujo Lietuvoje mokinių kompetencijų ugdymo ir pasiekimų vertinimo įrankio – programą. skaityti »

Socialinių inovacijų doktorantūros mokykla kviečia dalyvauti „Tyrėjų naktyje 2015“

Visus, besidominčius mokslu ir naujausiais jo pasiekimais, Mykolo Romerio universiteto Mokslo ir inovacijų paramos centro Socialinių inovacijų doktorantūros mokykla kviečia paskutinį rugsėjo mėnesio penktadienį dalyvauti vyksiančioje „Tyrėjų naktyje 2015“. skaityti »