Vilniaus universitetui mokslinę pažangą padeda užtikrinti ir modernėjanti infrastruktūra

Publikuota: 2014 m. birželio 6 d. penktadienis

Vilniaus universitetas, įvertinęs, kad studijų kokybei ne mažiau nei specialistai svarbi moderni infrastruktūra, prieš trejus metus pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Vilniaus universiteto filologijos, socialinių ir komunikacijos mokslų studijų infrastruktūros ir bazinės įrangos atnaujinimas“. Visos projekto, kurio biudžetas – per 14 mln. litų, investicijos skiriamos studijų programų technologiniam aprūpinimui VU Filologijos, Komunikacijos, Filosofijos, Kauno humanitariniame fakultetuose, Užsienio kalbų, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutuose.

Pasak projekto įgyvendintojų, idėja gimė iš poreikių, kad universitete studentai gautų ne tik atitinkamos studijų srities teorinių žinių, bet ir išmoktų dirbti su tokia įranga, kuri paplitusi lyderiaujančiose darbo rinkose, organizacijose, Lietuvos, užsienio mokslo institucijose, verslo struktūrose. Šiuo metu kuriama pasaulinio lygio humanitarinių ir socialinių mokslų studijų infrastruktūra pagerins studijų programų kokybę, absolventų konkurencingumą darbo rinkoje, o dėstytojams sukurs šiuolaikiškas, patogias darbo sąlygas moksliniams tyrimams ir tobulėjimui.

Projekto metu jau modernizuota filologijos, socialinių studijų krypčių infrastruktūra: įsigyta studijoms ir laboratoriniams tyrimams reikalinga įranga, kompiuterinė ir programinė įranga, suremontuotos patalpos. Moderni vaizdo konferencijų įranga suteikė galimybę plačiau taikyti e. mokymą(si), organizuoti nuotolines įvairių šalies regionų, užsienio lektorių paskaitas, konferencijas. Jau veikiančios šiuolaikiškos tekstų analizės ir redagavimo kompiuterinės programos, sinchroninio vertimo technika bei laboratorijose esanti specialioji įranga skatina lituanistikos (baltistikos) studijų ir mokslinių tyrimų plėtrą, intensyvina lituanistikos specialistų edukacinę, mokslinę veiklą. Įrengus specialia filologijos mokslų specifiką atitinkančia programine, kompiuterine įranga aprūpintas modernias užsienio kalbų mokymo auditorijas ir laboratorijas, studentai gali dirbti ne tik su dėstytoju, bet ir savarankiškai.

Rekonstravus iki šiol nenaudojamą pastatą VU Kauno humanitariniame fakultete, netrukus pradės veikti moderni biblioteka. Įdiegus atvirų fondų leidinių identifikavimo ir apsaugos sistemas, VU centrinių rūmų bibliotekoje pagerės lankytojų aptarnavimas ir bibliotekos veiklos sąlygos. Šios sistemos modernizavimas užtikrins bibliotekos fondo leidinių saugumą, pagerins leidinių paieškos, priėmimo ir išdavimo spartą, suteiks lankytojams savarankiškumo ir tiesioginį priėjimą tiek prie spausdintinių, tiek prie skaitmeninių informacijos šaltinių.

Psichologijos, sociologijos ir socialinio darbo krypčių studentams bus įrengtos mokomosios laboratorijos su specializuota įranga žmogaus psichofizikinių ir psichofiziologinių parametrų registravimui, žmogaus ar žmonių grupių elgesio stebėjimui. Tai sudarys sąlygas atlikti patikimus kokybinės analizės tyrimus. Komunikacijos fakulteto studentai galės naudotis moderniausia radijo, TV studijos, paveldo skaitmeninimo ir leidybos technine, programine įranga, kuri naudojama fakulteto studijų programose rengiamų specialistų profesinėje aplinkoje. Paveldo skaitmeninimo laboratorinė įranga bus unikali Lietuvoje. Ji leis įgyti praktinių žinių, kurios, tikimasi, paskatins šios srities proveržį akademinėje visuomenėje ir rinkoje.

Projekto įgyvendinimo metu atnaujintos patalpos, įdiegta moderni įranga pagerins visų pakopų studijų programų kokybę, padidins studentų praktinio mokymosi ir jų mokslinio darbo galimybes. Tai leis VU absolventams per studijas įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje, lengviau integruotis į darbo rinką, dalyvauti Lietuvos ir užsienio institucijose vykdomuose mokslo tyrimuose. Projektą planuojama baigti įgyvendinti iki 2015 m. liepos 30 d.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »