Vilniaus universitetui mokslinę pažangą padeda užtikrinti ir modernėjanti infrastruktūra

Publikuota: 2014 m. birželio 6 d. penktadienis

Vilniaus universitetas, įvertinęs, kad studijų kokybei ne mažiau nei specialistai svarbi moderni infrastruktūra, prieš trejus metus pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Vilniaus universiteto filologijos, socialinių ir komunikacijos mokslų studijų infrastruktūros ir bazinės įrangos atnaujinimas“. Visos projekto, kurio biudžetas – per 14 mln. litų, investicijos skiriamos studijų programų technologiniam aprūpinimui VU Filologijos, Komunikacijos, Filosofijos, Kauno humanitariniame fakultetuose, Užsienio kalbų, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutuose.

Pasak projekto įgyvendintojų, idėja gimė iš poreikių, kad universitete studentai gautų ne tik atitinkamos studijų srities teorinių žinių, bet ir išmoktų dirbti su tokia įranga, kuri paplitusi lyderiaujančiose darbo rinkose, organizacijose, Lietuvos, užsienio mokslo institucijose, verslo struktūrose. Šiuo metu kuriama pasaulinio lygio humanitarinių ir socialinių mokslų studijų infrastruktūra pagerins studijų programų kokybę, absolventų konkurencingumą darbo rinkoje, o dėstytojams sukurs šiuolaikiškas, patogias darbo sąlygas moksliniams tyrimams ir tobulėjimui.

Projekto metu jau modernizuota filologijos, socialinių studijų krypčių infrastruktūra: įsigyta studijoms ir laboratoriniams tyrimams reikalinga įranga, kompiuterinė ir programinė įranga, suremontuotos patalpos. Moderni vaizdo konferencijų įranga suteikė galimybę plačiau taikyti e. mokymą(si), organizuoti nuotolines įvairių šalies regionų, užsienio lektorių paskaitas, konferencijas. Jau veikiančios šiuolaikiškos tekstų analizės ir redagavimo kompiuterinės programos, sinchroninio vertimo technika bei laboratorijose esanti specialioji įranga skatina lituanistikos (baltistikos) studijų ir mokslinių tyrimų plėtrą, intensyvina lituanistikos specialistų edukacinę, mokslinę veiklą. Įrengus specialia filologijos mokslų specifiką atitinkančia programine, kompiuterine įranga aprūpintas modernias užsienio kalbų mokymo auditorijas ir laboratorijas, studentai gali dirbti ne tik su dėstytoju, bet ir savarankiškai.

Rekonstravus iki šiol nenaudojamą pastatą VU Kauno humanitariniame fakultete, netrukus pradės veikti moderni biblioteka. Įdiegus atvirų fondų leidinių identifikavimo ir apsaugos sistemas, VU centrinių rūmų bibliotekoje pagerės lankytojų aptarnavimas ir bibliotekos veiklos sąlygos. Šios sistemos modernizavimas užtikrins bibliotekos fondo leidinių saugumą, pagerins leidinių paieškos, priėmimo ir išdavimo spartą, suteiks lankytojams savarankiškumo ir tiesioginį priėjimą tiek prie spausdintinių, tiek prie skaitmeninių informacijos šaltinių.

Psichologijos, sociologijos ir socialinio darbo krypčių studentams bus įrengtos mokomosios laboratorijos su specializuota įranga žmogaus psichofizikinių ir psichofiziologinių parametrų registravimui, žmogaus ar žmonių grupių elgesio stebėjimui. Tai sudarys sąlygas atlikti patikimus kokybinės analizės tyrimus. Komunikacijos fakulteto studentai galės naudotis moderniausia radijo, TV studijos, paveldo skaitmeninimo ir leidybos technine, programine įranga, kuri naudojama fakulteto studijų programose rengiamų specialistų profesinėje aplinkoje. Paveldo skaitmeninimo laboratorinė įranga bus unikali Lietuvoje. Ji leis įgyti praktinių žinių, kurios, tikimasi, paskatins šios srities proveržį akademinėje visuomenėje ir rinkoje.

Projekto įgyvendinimo metu atnaujintos patalpos, įdiegta moderni įranga pagerins visų pakopų studijų programų kokybę, padidins studentų praktinio mokymosi ir jų mokslinio darbo galimybes. Tai leis VU absolventams per studijas įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje, lengviau integruotis į darbo rinką, dalyvauti Lietuvos ir užsienio institucijose vykdomuose mokslo tyrimuose. Projektą planuojama baigti įgyvendinti iki 2015 m. liepos 30 d.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »