Vilniaus verslo kolegijoje bus mokoma kinų ir švedų kalbų

Publikuota: 2013 m. birželio 6 d. ketvirtadienis

Vienos pirmųjų Lietuvoje nevalstybinių aukštųjų mokyklų – Vilniaus verslo kolegijos – studentai nuo naujų mokslo metų galės mokytis kinų ir švedų kalbų. Tokiu būdu norima parengti verslo specialistus, kurie galėtų dar sėkmingiau konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

„Mokytis kinų ir švedų kalbų studentams pasiūlėme atsižvelgdami į pokyčius globaliose rinkose ir žvelgdami ne tik į šiandieną, bet ir tai, kas bus po dešimtmečio. Švedų kalba taptų dideliu privalumu mūsų parengtiems specialistams įsidarbinant Baltijos jūros regione veiklą vystančiose bendrovėse, o kinų kalba, kaip rodo tyrimai, jau po dešimtmečio gali tapti antrąja pagrindine verslo kalba pasaulyje. Aukšto lygio anglų kalbos studijos visada buvo vienas svarbių mūsų kolegijos privalumų, tačiau šiandieniniame verslo pasaulyje vienos kalbos jau nebeužtenka“, – sako Vilniaus verslo kolegijos vadovė Jolanta Skirgailė.

Kinų ir švedų kalbos bus ypač aktualios naują Vilniaus verslo kolegijos studijų programą – Transporto verslo vadybą – besirenkantiems studentams.

„Iš esmės, transporto specialistas yra poliglotas, puikiai išmanantis transporto specifiką. Transporto verslas itin sparčiai augantis sektorius, kurio ryšiai nusidriekę per visą pasaulį. Lietuvos transporto sektorius turi daug kontaktų su Skandinavijos rinka, o krovinių srautas iš Kinijos vis auga, tad švedų ir kinų kalbų mokėjimas bus didžiulis panašumas“, – sako Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidentas Tautginas Sankauskas.

Pasak Vilniaus verslo kolegijos direktorės, kinų ir švedų kalbų studijas galės rinktis ne tik būsimieji transporto specialistai, bet ir kitų Kolegijos studijų programų dalyviai. „Pavyzdžiui, svetingumo paslaugų industrijos programos studentai be anglų kalbos aktyviai renkasi ir rusų kalbos studijas. Manau, švedų kalba ir jiems, ir taikomąją anglų kalbą studijuojantiems jaunuoliams bus itin naudinga. Kinų kalbą be transportininkų, matyt, dažniau rinksis verslo vadybos, mobilias technologijas ir robotiką studijuojantys studentai“, - sako J.Skirgailė.

Mokyti Vilniaus verslo kolegijos studentus kinų ir švedų kalbų buvo nuspręsta po konsultacijų su „Investuok Lietuvoje“ specialistais bei verslo atstovais. Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje veikiančios ar ketinančios pradėti veiklą Šiaurės šalių įmonės įdarbintų per 3 000 darbuotojų, kalbančių viena iš Šiaurės kalbų. 

Personalo paieškos ir atrankos kompanijos „Alliance For Recruitment“ duomenimis, vidutinis Šiaurės kalbą mokančio specialisto atlyginimas Lietuvoje šiuo metu yra ženkliai aukštesnis nei vidutinis ir siekia apie 3500 litų.

Pasak Andriaus Franco, „Alliance for Recruitment“ partnerio, švedų kalbos poreikis artimiausiu metu tik didės, nes vis daugiau ir daugiau smulkaus ir vidutinio dydžio Švedijos įmonių dairosi į Baltijos šalis perkelti gamybą arba steigti paslaugų centrus.

„Kinų kalbos poreikis šiuo metu tik formuojasi, tačiau matome Kinijos suaktyvėjimą prekybos su Europos Sąjungos šalimis rinkoje, mezgasi tiesioginiai Lietuvos ir Kinijos verslo ryšiai. Tad kinų kalbos studijos yra investicija į save, kuri ateityje, be abejonės, bus didelis privalumas“, - pastebi „Investuok Lietuvoje“ investicijų plėtros departamento vadovas Tadas Jonušas.

„Ir ruošdami naujas studijų programas, ir mokydami studentus glaudžiai bendradarbiaujame su verslu. Tai leidžia užtikrinti, kad Vilniaus verslo kolegijos absolventai turi dideles galimybes po studijų rasti norimą darbą“, – sako kolegijos vadovė J. Skirgailė.

Savaitraščio „Veidas“ ir „Verslo žinių“ skelbtais duomenimis, sėkmingai darbą po mokslų baigimo randančių Vilniaus verslo kolegijos absolventų procentas yra didžiausias tarp visų Lietuvos kolegijų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniuje susirinkę pasaulio mokslininkai keitėsi žiniomis ir patirtimis

Sostinėje ką tik baigėsi dar vienas iš Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtų renginių – tarptautinė konferencija „Novatoriškos informacinės technologijos mokslui, švietimui ir verslui, IIT – 2013“. Vilniaus verslo kolegijos organizuotoje 6-ojoje tarptautinėje k... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »