Vilniuje atidaromas Suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras

Publikuota: 2015 m. balandžio 9 d. ketvirtadienis

Balandžio 10 d., 10 val., Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre (Jeruzalės g. 61, Vilnius) atidaromas Suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras. Atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, darbdavių organizacijų, mokymo įstaigų atstovai. Tai kol kas vienintelis toks centras Lietuvoje, kuriame suvirintojai bus rengiami pagal akredituotą tarptautinę suvirintojų mokymo programą. 

Įkurtas suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras – tai moderniausia Baltijos šalyse suvirintojų profesinio mokymo įstaiga. Čia sukomplektuota unikali įranga, leidžianti parengti aukštos kvalifikacijos tarptautinio masto suvirintojus bei kitus su metalo apdirbimu susijusius darbuotojus.

Šiuo metu Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre diegiama tarptautinio suvirintojo mokymo programa. Absolventai, baigę mokymą pagal tarptautinę suvirintojų profesinio mokymo programą, gaus tarptautinius sertifikatus. Kaip sako Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro direktorius Mindaugas Černius, Lietuvos įmonės, atliekančios atsakingus suvirinimo darbus bei gaminančios itin sudėtingą ir aukštos kvalifikacijos reikalaujančią produkciją, kuriai aukštus reikalavimus kelia Lietuvos ir užsienio valstybių užsakovai, turės galimybes įdarbinti šiame centre parengtus darbuotojus.

Suvirinimo sektorinio praktinio mokymo centre rengiami suvirinimo specialistai: mechanizuoto, automatizuoto ir robotizuoto suvirinimo operatoriai, suvirinimo koordinatoriai, metalo apdirbimo meistrai (šaltkalviai) ir metalo apdirbimo staklių operatoriai, kiti specialistai, kurių profesinėje veikloje reikalingas suvirinimas, pvz., autoremontininkai, santechnikai. Centre taip pat bus atestuojami suvirinimo specialistai.

Sektorinio centro naujovė – robotizuotas suvirinimas, ko iki šiol Lietuvos profesinio mokymo įstaigose nebuvo. Robotizuotam suvirinimui mokyti įsigytas suvirinimo robotas.

Be to, šiame centre bus galimybė ne tik suvirinti įvairius metalus naudojantis modernia įranga, bet ir įvertinti kokybę – čia įkurta suvirinimo kokybės kontrolės laboratorija su reikalinga įranga.

Centras padės bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams ir jaunimui pasirinkti profesiją. Čia bus organizuojami profesinio orientavimo renginiai, kurių metu mokiniai susipažins su inžinerinės pramonės darbais, profesijomis, naudojama įranga, galės išbandyti savo galimybes virindami su suvirinimo simuliatoriumi ir pan. Suvirinimo sektoriniame praktinio mokymo centre bus organizuojami profesijos mokytojų, įmonių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursai.

Steigiant sektorinį centrą buvo sukurtos naujos mokymo programos: suvirintojo modulinė profesinio mokymo programa, santechniko modulinė profesinio mokymo programa, šaltkalvio modulinė profesinio mokymo programa ir kt. Taip pat planuojama įdiegti metalų apdirbimo staklininko modulinę profesinio mokymo programą, ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojo ir montuotojo modulinę profesinio mokymo programą ir kt. Atsiradus poreikiui, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras gali pasiūlyti ir kitas naujas, šiuolaikines su suvirinimu susijusia mokymo programas.

Suvirinimo praktinio mokymo sektorinis centras sukurtas įgyvendinant 2007–2013 m. laikotarpio Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Jis finansuotas ES Regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU Mokytojų dienos proga surengė susimąstyti verčiančią socialinę akciją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas atkreipti dėmesį į mokytojo profesijos svarbą ir minėdamas 80-ąjį jubiliejų, Mokytojų dienos proga surengė fotosesiją „Mokytojo galia“. skaityti »

Baltarusiją tyrinėjantys mokslininkai – apie regiono saugumą

Spalio 2-4 dienomis Kaune vykstapenktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. skaityti »

SMK inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui

Socialinių mokslų kolegija, reaguodama į Lietuvoje vykstančius pokyčius socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos sferoje, žinodama iššūkius, su kuriais tenka susidurti šios sferos darbuotojams, inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui. skaityti »

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 1 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureate tapo Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė Kristina Stankutė-Matė. skaityti »

Pagal ES direktyvas: Lietuvos mokslo nauda turi atsispindėti sprendžiant visuomenės problemas

Rudens pradžioje dalyvaujant UNESCO seminare Varšuvoje „Darnaus ir tvaraus vystymosi mokslas Vidurio ir Rytų Europoje“, buvo prieita prie pagrindinės išvados, kad ateities mokslas turi būti kiek įmanoma labiau tarpdisciplininis ir orientuotas pirmiausiai visuomenei aktualioms problemoms spręsti. Lietuva į tai taip pat turės reaguoti. skaityti »

MRU – Baltijos valstybių universitetų doktorantų dirbtuvės

Š. m. spalio 9–10 d. Mykolo Romerio universitete kartu su Talino ir Latvijos universitetais bus rengiamos dirbtuves doktorantams „Academic Writing and Effective Presentation“. Dirbtuvės remiamos Europos Komisijos („7th Framework Programme“). skaityti »

Prestižinio konkurso „iGEM“ dalyviai į Lietuvą parveža aukso apdovanojimą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda, pirmoji iš Baltijos šalių dalyvavusi prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition), pelnė aukso medalius ir buvo įvertinti kaip vieni geriausių savo srityje. skaityti »

KTU ir VU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį

KTU ir VU pasiryžę dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis ir sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo du naujus tarptautinius NORDPLUS programos projektus

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakultetas (LF) plečia bendradarbiavimą su Baltijos ir Šiaurės šalimis. Laimėti du nauji 2 metų trukmės tarptautiniai NORDPLUS programos projektai. skaityti »

Didžiausios Lietuvoje mokslinių tyrimų įstaigos planuose – inovatyvi pramonė

Didžiausios Lietuvoje veikiančios mokslinių tyrimų įstaigos Fizinių ir technologijų mokslų centro (FTMC) pirmajame naujosios Mokslo tarybos posėdyje buvo išrinktas jos pirmininkas. Juo tapo FTMC lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis, kuris nuo šiol vadovaus pagrindiniam šio centro valdymo organui. skaityti »