Vilniuje pradedamas statyti modernus medicinos mokslinių tyrimų centras

Publikuota: 2013 m. spalio 21 d. pirmadienis

Vilniuje, Santariškėse, įkasta simbolinė kapsulė ir taip simboliškai pradėta Jungtinio inovatyvios medicinos centro statyba. Jungtinis inovatyvios medicinos centras, įsikursiantis medicinos miestelio centre, sujungs mokslo, medicinos ir greta esančias biofarmacijos įstaigas į bendrą „Santaros“ slėnio biomedicininių mokslinių tyrimų branduolį.

„Įsibėgėja penkių Lietuvoje kuriamų slėnių projektai, jau veikia nauji mokslinių tyrimų centrai Kauno ir Vilniaus slėniuose. Labai svarbu, kad kiekvienas centras, turėdamas savo specializaciją, pritraukdamas gabiausius tos srities mokslininkus ir verslo partnerius, varžytųsi ne šalies viduje su kituose slėniuose veikiančiais centrais, o išeitų į pasaulio rinkas ir lygiaverčiai konkuruotų su kitomis pasaulio mokslo, inovacijų ir aukštų technologijų gamybos šalimis“, – sako ministras prof. Dainius Pavalkis.

Inovatyvios medicinos centras specializuosis biotechnologijos, inovatyvios medicinos technologijos, molekulinės medicinos ir biofarmacijos srityse. Čia, greta Santariškių klinikų, laboratorijose, bus atliekami pažangūs medicininiai tyrimai. Vienoje vietoje bus sutelktas stiprus mokslininkų ir medikų potencialas, jie glaudžiai bendradarbiaus su čia įsikūrusiomis ir dar įsikursiančiomis farmacijos, biotechnologijos ir kitomis verslo įmonėmis. 

Centras suformuotas sujungus du institutus – Vilniaus universiteto Imunologijos institutą ir Vilniaus universiteto Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institutą.

Taip pat bus vykdoma šalies sveikatos apsaugos ir visuomenės tęstinumui ir plėtrai svarbūs ilgalaikiai moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Bus bendradarbiaujama su verslo, valdžios ir visuomenės atstovais, atliekami mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros užsakomieji darbai, teikiama metodologinė, metodinė ir kita pagalba gydymo, socialinės globos įstaigoms, mokslo ir studijų institucijoms.

Centre bus atliekami kamieninių ląstelių, imuniteto tyrimai, sveikatos stebėsenos ir inovatyvių diagnostikos ir gydymo metodų taikymo, taip pat ligų prevencijos tyrimai.

Čia įsikurs ir atviros prieigos centras, kurio 8 laboratorijose bus plėtojamos papildomos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros kryptys, orientuotos į verslą, pvz., kamieninių ląstelių terapinio panaudojimo, imunotechnologiniai ir kt. tyrimai.

Centre dirbs apie šimtą darbuotojų, kasmet praktiką atliks po keliasdešimt studentų, stažuosis doktorantai. Bus skelbiami moksliniai straipsniai, atliekami tarptautiniai mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai, užsakomieji darbai.   

Inovatyvios medicinos centras yra „Santaros“ slėnio dalis. Naujo pastato kartu su laboratorijomis statyba kainuos 51 mln. litų. Inovatyvios medicinos centras bus pastatytas iki 2015 metų rugsėjo pabaigos.

„Santaros“ slėnis – žinių ir inovacijų ekonomikos branduolys, įsikūręs Vilniuje, Visoriuose ir Santariškėse. Slėnyje sutelktas mokslo potencialas bei aukštųjų technologijų pramonė, veikia mokslo ir technologijų parkas, universitetinis medicinos miestelis. Prioritetinės slėnio kryptys: biotechnologijos, molekulinė medicina ir biofarmacija, inovatyvios medicinos technologijos, ekosistemos ir darni plėtra, informatika ir komunikacijų technologijos. „Santaros“ slėnio kūrimas buvo inicijuotas 2008 m. Vyriausybės nutarimu, 2010 m. įsteigta asociacija „Santaros slėnis“, kuri koordinuoja slėnio plėtrą ir užtikrina atvirą ir lygiateisę mokslo, studijų ir verslo integruotos sistemos kūrimą. Asociacija vienija 2 universitetus – Vilniaus universitetą ir Gedimino technikos universitetą, 4 mokslo institutus, 2 ligonines, 1 mokslo ir technologijų parką bei informacinių technologijų, biotechnologijų ir farmacijos bendroves. Siekdamos didesnių bendradarbiavimo galimybių į „Santaros“ slėnį savo padalinius kelia inovatyvus verslas.

Šioje teritorijoje taip pat plėtojamas Gamtos tyrimų centras, Visorių informacinių technologijų parkas, artimiausiu metu planuojama pradėti vystyti biotechnologijų verslo parką, o netolimoje ateityje į šią teritoriją perkelti Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos bei Medicinos fakultetus.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »