Vilniuje pradedamas statyti modernus medicinos mokslinių tyrimų centras

Publikuota: 2013 m. spalio 21 d. pirmadienis

Vilniuje, Santariškėse, įkasta simbolinė kapsulė ir taip simboliškai pradėta Jungtinio inovatyvios medicinos centro statyba. Jungtinis inovatyvios medicinos centras, įsikursiantis medicinos miestelio centre, sujungs mokslo, medicinos ir greta esančias biofarmacijos įstaigas į bendrą „Santaros“ slėnio biomedicininių mokslinių tyrimų branduolį.

„Įsibėgėja penkių Lietuvoje kuriamų slėnių projektai, jau veikia nauji mokslinių tyrimų centrai Kauno ir Vilniaus slėniuose. Labai svarbu, kad kiekvienas centras, turėdamas savo specializaciją, pritraukdamas gabiausius tos srities mokslininkus ir verslo partnerius, varžytųsi ne šalies viduje su kituose slėniuose veikiančiais centrais, o išeitų į pasaulio rinkas ir lygiaverčiai konkuruotų su kitomis pasaulio mokslo, inovacijų ir aukštų technologijų gamybos šalimis“, – sako ministras prof. Dainius Pavalkis.

Inovatyvios medicinos centras specializuosis biotechnologijos, inovatyvios medicinos technologijos, molekulinės medicinos ir biofarmacijos srityse. Čia, greta Santariškių klinikų, laboratorijose, bus atliekami pažangūs medicininiai tyrimai. Vienoje vietoje bus sutelktas stiprus mokslininkų ir medikų potencialas, jie glaudžiai bendradarbiaus su čia įsikūrusiomis ir dar įsikursiančiomis farmacijos, biotechnologijos ir kitomis verslo įmonėmis. 

Centras suformuotas sujungus du institutus – Vilniaus universiteto Imunologijos institutą ir Vilniaus universiteto Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institutą.

Taip pat bus vykdoma šalies sveikatos apsaugos ir visuomenės tęstinumui ir plėtrai svarbūs ilgalaikiai moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Bus bendradarbiaujama su verslo, valdžios ir visuomenės atstovais, atliekami mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros užsakomieji darbai, teikiama metodologinė, metodinė ir kita pagalba gydymo, socialinės globos įstaigoms, mokslo ir studijų institucijoms.

Centre bus atliekami kamieninių ląstelių, imuniteto tyrimai, sveikatos stebėsenos ir inovatyvių diagnostikos ir gydymo metodų taikymo, taip pat ligų prevencijos tyrimai.

Čia įsikurs ir atviros prieigos centras, kurio 8 laboratorijose bus plėtojamos papildomos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros kryptys, orientuotos į verslą, pvz., kamieninių ląstelių terapinio panaudojimo, imunotechnologiniai ir kt. tyrimai.

Centre dirbs apie šimtą darbuotojų, kasmet praktiką atliks po keliasdešimt studentų, stažuosis doktorantai. Bus skelbiami moksliniai straipsniai, atliekami tarptautiniai mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai, užsakomieji darbai.   

Inovatyvios medicinos centras yra „Santaros“ slėnio dalis. Naujo pastato kartu su laboratorijomis statyba kainuos 51 mln. litų. Inovatyvios medicinos centras bus pastatytas iki 2015 metų rugsėjo pabaigos.

„Santaros“ slėnis – žinių ir inovacijų ekonomikos branduolys, įsikūręs Vilniuje, Visoriuose ir Santariškėse. Slėnyje sutelktas mokslo potencialas bei aukštųjų technologijų pramonė, veikia mokslo ir technologijų parkas, universitetinis medicinos miestelis. Prioritetinės slėnio kryptys: biotechnologijos, molekulinė medicina ir biofarmacija, inovatyvios medicinos technologijos, ekosistemos ir darni plėtra, informatika ir komunikacijų technologijos. „Santaros“ slėnio kūrimas buvo inicijuotas 2008 m. Vyriausybės nutarimu, 2010 m. įsteigta asociacija „Santaros slėnis“, kuri koordinuoja slėnio plėtrą ir užtikrina atvirą ir lygiateisę mokslo, studijų ir verslo integruotos sistemos kūrimą. Asociacija vienija 2 universitetus – Vilniaus universitetą ir Gedimino technikos universitetą, 4 mokslo institutus, 2 ligonines, 1 mokslo ir technologijų parką bei informacinių technologijų, biotechnologijų ir farmacijos bendroves. Siekdamos didesnių bendradarbiavimo galimybių į „Santaros“ slėnį savo padalinius kelia inovatyvus verslas.

Šioje teritorijoje taip pat plėtojamas Gamtos tyrimų centras, Visorių informacinių technologijų parkas, artimiausiu metu planuojama pradėti vystyti biotechnologijų verslo parką, o netolimoje ateityje į šią teritoriją perkelti Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos bei Medicinos fakultetus.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »